Μπορούσε τη νίκη ο Διαγόρας, 1-1 με Διγενή

Προσπάθησε για τη νίκη ο Διαγόρας στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Διγενή στην Οιχαλία, προηγήθηκε 0-1 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο, στην επανάληψη δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης και το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού. Η ομάδα του Στεφανοβικείου έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να πάρει το «τρίποντο» και να παραμείνει «ζωντανή» στη «μάχη» της παραμονής στη Γ’ Εθνική.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Διαγόρας ήταν ανώτερος έχασε σημαντική ευκαιρία με τον Ζιάκα στο 30’ (σουτ στο δοκάρι), ενώ στο 40’ ο Μπλέντι είχε νέο δοκάρι για τους φιλοξενούμενους. Το Σκορ άνοιξε για τον Διαγόρα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Γιαουπλάρι με προβολή σε γύρισμα του Μπλέντι.

Ο Διγενής στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 54’ με πλασέ του Αλεξίου. Στη συνέχεια ο Διαγόρας προσπάθησε να πετύχει δεύτερο τέρμα, όμως το σκορ δεν άλλαξει.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Πρίφτης, Καραμπούζης, Μπλέντι, Γιαουπλάρι, Λάιος, Αλεξίου, Κουβελάς (70’ Σπαθής), Ζενούνης, Αναστασίου, Ζιάκας, Αλαμάνης (65’ Κυριάκος).