Η κλήρωση της Β’ ΕΠΣΘ (το πρόγραμμα)

Δεκατρείς ομάδες θα ριχθούν στη μάχη του φετινού πρωταθλήματος στη Β’ ερασιτεχνική κατηγορία της ΕΠΣΘ. Η Μακρινίτσα και οι Νέοι Αθλητές που υποβιβάστηκαν πέρυσι από την Α’ ΕΠΣΘ θα επιδιώξουν να είναι περαστικοί από τη δεύτερη τη τάξει κατηγορία του τοπικού πρωταθλήματος. Την πρώτη εμφάνισή της θα κάνει…


…η Δύναμη, ενώ δραστηριοποιήθηκαν εκ νέου ο Εθνικός Βόλου, ο Ιάσων Άλλης Μεριάς και η Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα. Το πρωτάθλημα θα αρχίσει στις 7 Νοεμβρίου και η «αυλαία» θα πέσει στις 22 Μαΐου.
Όσον αφορά την κλήρωση, το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1η αγων. (7-8/11)
Τοξότης-Άνθιμος Γαζής
Μακρινίτσα-Κένταυρος
Δύναμη-Λεχώνια
Ιάσων-Εθνικός
Παγασητικός-Ελευθεριακός
Ακρόπολη-Ν.Α. Νίκης
Ρεπό: Αργοναύτες

2η αγων. (14-15/11)
Αργοναύτες-Τοξότης
Ανθ. Γαζής-Μακρινίτσα
Κένταυρος-Ιάσων
Λεχώνια-Παγασητικός
Εθνικός-Ακρόπολη
Ελευθεριακός-Ν.Α. Νίκης
Ρεπό: Δύναμη

3η αγων. (21-22/11)
Τοξότης-Μακρινίτσα
Δύναμη-Αργοναύτες
Ιάσων-Ανθ. Γαζής
Ακρόπολη-Κένταυρος
Ν.Α. Νίκης-Λεχώνια
Ελευθεριακός-Εθνικός
Ρεπό: Παγασητικός

4η αγων. (28-29/11)
Δύναμη-Τοξότης
Μακρινίτσα-Ιάσων
Αργοναύτες-Παγασητικός
Ανθ. Γαζής-Ακρόπολη
Κένταυρος-Ελευθεριακός
Λεχώνια-Εθνικός
Ρεπό: Ν.Α. Νίκης

5η αγων. (5-6/12)
Τοξότης-Ιάσων
Παγασητικός-Δύναμη
Ακρόπολη-Μακρινίτσα
Ν.Α. Νίκης-Αργοναύτες
Ελευθεριακός-Ανθ. Γαζής
Λεχώνια-Κένταυρος
Ρεπό: Εθνικός

6η αγων. (12-13/12)
Παγασητικός-Τοξότης
Ιάσων-Ακρόπολη
Δύναμη-Ν.Α. Νίκης
Μακρινίτσα-Ελευθεριακός
Αργοναύτες-Εθνικός
Ανθ. Γαζής-Λεχώνια
Ρεπό: Κένταυρος

7η αγων. (19-20/12)
Τοξότης-Ακρόπολη
Ν.Α. Νίκης-Παγασητικός
Ελευθεριακός-Ιάσων
Εθνικός-Δύναμη
Λεχώνια-Μακρινίτσα
Κένταυρος-Αργοναύτες
Ρεπό: Άνθιμος Γαζής

8η αγων. (9-10/1)
Ν.Α. Νίκης-Τοξότης
Ακρόπολη-Ελευθεριακός
Παγασητικός-Εθνικός
Ιάσων-Λεχώνια
Δύναμη-Κένταυρος
Αργοναύτες-Ανθ. Γαζής
Ρεπό: Μακρινίτσα

9η αγων. (16-17/1)
Τοξότης-Ελευθεριακός
Εθνικός-Ν.Α. Νίκης
Λεχώνια-Ακρόπολη
Κένταυρος-Παγασητικός
Ανθ. Γαζής-Δύναμη
Μακρινίτσα-Αργοναύτες
Ρεπό: Ιάσων Α.Μ.

10η αγων. (23-24/1)
Εθνικός-Τοξότης
Ελευθεριακός-Λεχώνια
Ν.Α. Νίκης-Κένταυρος
Παγασητικός-Ανθ. Γαζής
Ιάσων-Αργοναύτες
Δύναμη-Μακρινίτσα
Ρεπό: Ακρόπολη

11η αγων. (30-31/1)
Τοξότης-Λεχώνια
Κένταυρος-Εθνικός
Ανθ. Γαζής-Ν.Α. Νίκης
Αργοναύτες-Ακρόπολη
Μακρινίτσα-Παγασητικός
Ιάσων-Δύναμη
Ρεπό: Ελευθεριακός

12η αγων. (6-7/2)
Κένταυρος-Τοξότης
Εθνικός-Ανθ. Γαζής
Ελευθεριακός-Αργοναύτες
Ν.Α. Νίκης-Μακρινίτσα
Ακρόπολη-Δύναμη
Παγασητικός-Ιάσων
Ρεπό: Λεχώνια

13η αγων. (13-14/2)
Ανθ. Γαζής-Κένταυρος
Αργοναύτες-Λεχώνια
Μακρινίτσα-Εθνικός
Δύναμη-Ελευθεριακός
Ιάσων-Ν.Α. Νίκης
Ακρόπολη-Παγασητικός
Ρεπό: Τοξότης

Στο δεύτερο γύρο οι αγώνες θα διεξαχθούν αντιστρόφως στις παρακάτω ημερομηνίες:
14η αγων.: 20-21/2, 15η αγων.: 27-28/2, 16η αγων.: 5-6/3, 17η αγων.: 12-13/3, 18η αγων. 19-20/3, 19η αγων.: 26-27/3, 20ή αγων.: 2-3/4, 21η αγων.: 9-10/4, 22η αγων.: 16-17/4, 23η αγων.: 23-24/4, 24η αγων.: 7-8/5, 25η αγων.: 14-15/5 και 26η αγων.: 21-22/5.