Ανατροπή Νο3

Ο Εργοτέλης βρέθηκε προ εκπλήξεως κόντρα στον Πανελευσινιακό, αλλά επικράτησε 3-1.

Στην τρίτη ανατροπή στο πρωτάθλημα έπειτα από αυτές κόντρα σε Αχαρναϊκό και Παναιγιάλειο έφτασε ο Εργοτέλης. Το απόγευμα της Κυριακής (01/11) υποδέχτηκε τον ουραγό και χωρίς πόντο Πανελευσινιακό, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Μπλάνκο (24′).

Η απάντηση, όμως ήταν άμεση, καθώς στο επόμενο λεπτό ο Μπουρσέλης έφερε το ματς στα ίσα. Ο σκόρερ, μάλιστα, είχε στο 8′ δοκάρι με εκτέλεση φάουλ.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος των Κρητικών. Έτσι, στο 72′ ο Μάνος με προβολή ολοκλήρωσε την ανατροπή για τον Εργοτέλη και στο 78′ ο Καλέ διαμόρφωσε το 3-1. Στο 85′ ο Κούτρης είχε σουτ στο δοκάρι.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Σταύρος Λαμπράκης): Δερμιτζάκης, Ρέντζας (87′ Στεφάνοβιτς), Γιαλούσης, Γρομητσάρης, Κυριακόπουλος, Αυγενικού (71′ Κούτρης), Μπουρσέλης, Μάνος, Κ. Καμαρά, Καλέ, Ίνιατς (56′ Παμλίδης).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Θανάσης Δημόπουλος): Μανιάτης, Τσίγκρος, Παληγεώργος, Ανδρίκος, Λίτσος, Κακαράς, Ταμπάκης (69′ Βιγιαφάνε), Γκεμίσης (73′ Γιαννιτσάνης), Πούρνος (56′ Νικολάου), Τσολακίδης, Μπλάνκο.