Το ποδόσφαιρο επιστρέφει με φουλ δράση τον Ιούνιο

Μετά τους δύσκολους τελευταίους μήνες που όλες οι αθλητικές διοργανώσεις είχαν μπει στον «πάγο», λόγω του κορονοϊού, υπάρχει αντίστροφη μέτρηση για την επιστροφή στην κανονικότητα έστω και με ισχυρά μέτρα προστασίας.
Η αρχή έγινε με τη Γερμανία και πλέον μέσα στο επόμενο διάστημα θα υπάρξει επιστροφή και σε άλλες διοργανώσεις.
Κάπως έτσι, έχει διαμορφωθεί ένα πρόγραμμα στα περισσότερα μεγάλα πρωταθλήματα, σύμφωνα με το οποίο κάθε μέρα θα βλέπουμε μπάλα.
Η αγωνιστική δράση θα είναι «πλούσια», όπως μπορεί να δει κανείς αναλυτικά παρακάτω, αφού ο αριθμός των παιχνιδιών είναι μεγάλος.
Περιμένουμε ακόμη το ολοκληρωμένο πρόγραμμα από Ελλάδα, Αγγλία και Ιταλία.
Μετά, όμως, από αρκετό καιρό, θα έχουμε την ευκαιρία να απολαύσουμε το ποδόσφαιρο σε μεγάλες δόσεις.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του Ιουνίου:
Τετάρτη 3 Ιουνίου 21:30: Βέρντερ Βρέμης – Άιντραχτ Φρανκφούρτης
Τετάρτη 3 Ιουνίου 21:30: Πορτιμονένσε – Ζιλ Βισέντε
Τετάρτη 3 Ιουνίου 23:15: Φαμαλισάο – Πόρτο
Πέμπτη 4 Ιουνίου 21:00: Μαρίτιμο – Βιτόρια
Πέμπτη 4 Ιουνίου 21:15: Μπενφίκα – Τονδέλα
Πέμπτη 4 Ιουνίου 23:15: Γκιμαράες – Σπόρτινγκ
Παρασκευή 5 Ιουνίου 21:30: Φράιμπουργκ – Γκλάντμπαχ
Παρασκευή 5 Ιουνίου 21:00: Σάντα Κλάρα – Μπράγκα
Παρασκευή 5 Ιουνίου 23:15: Αβές – Μπελενένσες
Σάββατο 6 Ιουνίου 16:30: Μπάγερ Λεβερκούζεν – Μπάγερν Μονάχου
Σάββατο 6 Ιουνίου 16:30: Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Μάιντς
Σάββατο 6 Ιουνίου 16:30: Ντίσελντορφ – Χόφενχαϊμ
Σάββατο 6 Ιουνίου 16:30: Λειψία – Πάντερμπορν
Σάββατο 6 Ιουνίου 19:15: Πανιώνιος – Βόλος
Σάββατο 6 Ιουνίου 19:30: Ντόρτμουντ – Χέρτα
Σάββατο 6 Ιουνίου 20:00: Ξάνθη – Ατρόμητος
Σάββατο 6 Ιουνίου 21:30: Άρης – ΟΦΗ
Σάββατο 6 Ιουνίου 23:15: Μποαβίστα – Μορεϊρένσε
Κυριακή 7 Ιουνίου 19:15: ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης
Κυριακή 7 Ιουνίου 19:30: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός
Κυριακή 7 Ιουνίου 21:30: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός
Κυριακή 7 Ιουνίου 23:00: Ρίο Άβε – Πάσος Φερέιρα
Δευτέρα 8 Ιουνίου 20:00: Λαμία – Παναιτωλικός
Τρίτη 9 Ιουνίου 21:45: Σάαρμπρικε – Μπάγερ Λεβερκούζεν
Τρίτη 9 Ιουνίου 23:00: Ζιλ Βισέντε – Φαμαλισάο
Τετάρτη 10 Ιουνίου 19:00: Βιτόρια – Σάντα Κλάρα
Τετάρτη 10 Ιουνίου 21:15: Πορτιμονένσε – Μπενφίκα
Τετάρτη 10 Ιουνίου 21:35: Μπάγερν Μονάχου – Άιντραχτ Φρανκφούρτης
Τετάρτη 10 Ιουνίου 23:30: Πόρτο – Μαρίτιμο
Πέμπτη 11 Ιουνίου 22:00: Σεβίλλη – Μπέτις
Πέμπτη 11 Ιουνίου 21:00: Μπελενένσες – Γκιμαράες
Πέμπτη 11 Ιουνίου 23:15: Τοντέλα – Αβές
Παρασκευή 12 Ιουνίου 19.30: Μπιλμπάο – Ατλέτικο
Παρασκευή 12 Ιουνίου 21:00: Μορεϊρένσε – Ρίο Άβε
Παρασκευή 12 Ιουνίου 21.30: Γρανάδα – Χετάφε
Παρασκευή 12 Ιουνίου 21.30: Χόφενχαϊμ – Λειψία
Παρασκευή 12 Ιουνίου 23:15: Σπόρτινγκ – Πάσος Φερέιρα
Σάββατο 13 Ιουνίου 21:30: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ
Σάββατο 13 Ιουνίου 16:30: Κολονία – Ουνιόν
Σάββατο 13 Ιουνίου 16:30: Φορτούνα – Ντόρτμουντ
Σάββατο 13 Ιουνίου 16:30: Χέρτα – Άιντραχτ
Σάββατο 13 Ιουνίου 16:30: Πάντερμπορν – Βέρντερ
Σάββατο 13 Ιουνίου 16:30: Βόλσφμπουργκ – Φράιμπουργκ
Σάββατο 13 Ιουνίου 19:30: Μπάγερν Μονάχου – Γκλάντμπαχ
Σάββατο 13 Ιουνίου 17.00: Σοσιεδάδ – Οσασούνα
Σάββατο 13 Ιουνίου 19.30: Εσπανιόλ – Αλαβές
Σάββατο 13 Ιουνίου 22.00: Βαλένθια – Λεβάντε
Σάββατο 13 Ιουνίου 23:00: Μπράγκα – Μποαβίστα
Σάββατο 13 Ιουνίου (δεν έχει ανακοινωθεί ώρα) : Γιουβέντους – Μίλαν (Κύπελλο)
Κυριακή 14 Ιουνίου 19:15: ΟΦΗ – ΑΕΚ
Κυριακή 14 Ιουνίου 21:30: Ολυμπιακός – Άρης
Κυριακή 14 Ιουνίου 16:30: Μάιντς – Άουγκσμπουρκ
Κυριακή 14 Ιουνίου 19:00: Σάλκε – Μπάγερ Λεβερκούζεν
Κυριακή 14 Ιουνίου 17.00: Θέλτα – Βιγιαρεάλ
Κυριακή 14 Ιουνίου 19.30: Λεγανές – Βαγιαδολίδ
Κυριακή 14 Ιουνίου 22.00: Ρεάλ Μαδρίτης – Εϊμπάρ
Κυριακή 14 Ιουνίου (δεν έχει ανακοινωθεί ώρα) : Νάπολι – Ίντερ (Κύπελλο)
Δευτέρα 15 Ιουνίου 21.30: Μαγιόρκα – Μπαρτσελόνα
Δευτέρα 15 Ιουνίου 21:00: Μαρίτιμο – Ζίλ Βισέντε
Τρίτη 16 Ιουνίου 19:30: Γκλάντμπαχ – Βόλφσμπουργκ
Τρίτη 16 Ιουνίου21:30: Ουνιόν – Πάντερμπορν
Τρίτη 16 Ιουνίου 21:30: Φράιμπουργκ – Χέρτα
Τρίτη 16 Ιουνίου 21:30: Βέρντερ – Μπάγερν
Τρίτη 16 Ιουνίου 19.30: Οσασούνα – Ατλέτικο
Τρίτη 16 Ιουνίου 19.30: Αλαβές – Σοσιεδάδ
Τρίτη 16 Ιουνίου 21.30: Λεβάντε – Σεβίλλη
Τρίτη 16 Ιουνίου 21.30: Χετάφε – Εσπανιόλ
Τρίτη 16 Ιουνίου 21:00: Σάντα Κλάρα – Πορτιμονένσε
Τρίτη 16 Ιουνίου 23:15 Αβές – Πόρτο
Τετάρτη 17 Ιουνίου (δεν έχει ανακοινωθεί ώρα) : Μ. Σίτι – Άρσεναλ
Τετάρτη 17 Ιουνίου (δεν έχει ανακοινωθεί ώρα) : Άστον Βίλα – Σέφιλντ Γ.
Τετάρτη 17 Ιουνίου (δεν έχει ανακοινωθεί ώρα) : Τελικός Κυπέλλου Ιταλίας
Τετάρτη 17 Ιουνίου 19.30: Έιμπαρ – Μπιλμπάο
Τετάρτη 17 Ιουνίου 19.30: Βαγιαδολίδ – Θέλτα
Τετάρτη 17 Ιουνίου 21.30: Μπέτις – Γρανάδα
Τετάρτη 17 Ιουνίου 21.30: Ρεάλ Μαδρίτης – Βαλένθια
Τετάρτη 17 Ιουνίου 19:00: Άιντραχτ – Σάλκε
Τετάρτη 17 Ιουνίου 21:30: Άουγκσμπουργκ – Χόφενχαϊμ
Τετάρτη 17 Ιουνίου 21:30: Μπάγερ Λεβερκούζεν – Κολονία
Τετάρτη 17 Ιουνίου 21:30: Ντόρτμουντ – Μάιντς
Τετάρτη 17 Ιουνίου 21:30: Λειψία – Ντίσελντορφ
Τετάρτη 17 Ιουνίου 21:00: Πάσος Φερέιρα – Μπελενένσες
Τετάρτη 17 Ιουνίου 23:15: Ρίο Άβε – Μπενφίκα
Πέμπτη 18 Ιουνίου 19.30: Μπαρτσελόνα – Λεγανές
Πέμπτη 18 Ιουνίου 21.30: Βιγιαρεάλ – Μαγιόρκα
Πέμπτη 18 Ιουνίου 21:00: Μποαβίστα – Σετούμπαλ
Πέμπτη 18 Ιουνίου 23:15: Σπόρτιγνκ – Τονδέλα
Παρασκευή 19 Ιουνίου 21.30: Εσπανιόλ – Λεβάντε
Παρασκευή 19 Ιουνίου 21:00: Γκιμαράες – Μορεϊρένσε
Παρασκευή 19 Ιουνίου 23:15: Φαμαλισάο – Μπράγκα
Σάββατο 20 Ιουνίου 20:30: ΠΑΟΚ – ΟΦΗ
Σάββατο 20 Ιουνίου 21:30: ΑΕΚ – Άρης
Σάββατο 20 Ιουνίου 16:30: Κολονία – Άιντραχτ
Σάββατο 20 Ιουνίου 16:30: Μάιντς – Βέρντερ
Σάββατο 20 Ιουνίου 16:30: Χόφενχαϊμ – Ουνιόν
Σάββατο 20 Ιουνίου 16:30: Μπάγερν – Φράιμπουργκ
Σάββατο 20 Ιουνίου 16:30: Σάλκε – Βόλφσμπουργκ
Σάββατο 20 Ιουνίου 16:30: Ντίσελντορφ – Άουγκσμπουργκ
Σάββατο 20 Ιουνίου 16:30: Χέρτα – Λεβερκούζεν
Σάββατο 20 Ιουνίου 16:30: Λειψία – Ντόρτμουντ
Σάββατο 20 Ιουνίου 16:30: Πάντερμπορν – Γκλάντμπαχ
Σάββατο 20 Ιουνίου 17.00: Σοσιεδάδ – Ρεάλ Μαδρίτης
Σάββατο 20 Ιουνίου 19.30: Θέλτα – Αλαβές
Σάββατο 20 Ιουνίου 19.30: Ατλέτικο – Βαγιαδολίδ
Σάββατο 20 Ιουνίου 22.00: Βαλένθια – Οσασούνα
Σάββατο 20 Ιουνίου 22.00: Χετάφε – Έιμπαρ
Κυριακή 21 Ιουνίου 21:30: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
Κυριακή 21 Ιουνίου 17.00: Μπιλμπάο – Μπέτις
Κυριακή 21 Ιουνίου 23:00 Ζιλ Βισέντε – Αβές
Κυριακή 21 Ιουνίου 19.30: Γρανάδα – Βιγιαρεάλ
Κυριακή 21 Ιουνίου 22.00: Σεβιλλή – Μπαρτσελόνα
Δευτέρα 22 Ιουνίου 21.30: Μαγιόρκα – Λεγανές
Δευτέρα 22 Ιουνίου 23:00: Πορτιμονένσε – Μαρίτιμο
Τρίτη 23 Ιουνίου 19:30: Έιμπαρ – Βαλένθια
Τρίτη 23 Ιουνίου 19:30: Αλαβές – Οσασούνα
Τρίτη 23 Ιουνίου 21:30: Βαγιαδολίδ – Χετάφε
Τρίτη 23 Ιουνίου 21:30: Λεβάντε – Ατλέτικο Μαδρίτης
Τρίτη 23 Ιουνίου 21:00 Σετούμπαλ – Ρίο Άβε
Τρίτη 23 Ιουνίου 21:15: Μπενφίκα – Σάντα Κλάρα
Τρίτη 23 Ιουνίου 23:15 Πόρτο – Μποαβίστα
Τετάρτη 24 Ιουνίου 19:30: Σοσιεδάδ – Θέλτα
Τετάρτη 24 Ιουνίου 19:30: Βιγιαρεάλ – Σεβίλλη
Τετάρτη 24 Ιουνίου 21:30: Μπαρτσελόνα – Μπιλμπάο
Τετάρτη 24 Ιουνίου 21:30: Μπέτις – Εσπανιόλ
Τετάρτη 24 Ιουνίου 21:00: Τονδέλα – Πάσος Φερέιρα
Τετάρτη 24 Ιουνίου 23:15: Μορεϊρένσε – Φαμαλισάο
Πέμπτη 25 Ιουνίου 19:30: Λεγανές – Γρανάδα
Πέμπτη 25 Ιουνίου 21:30: Ρεάλ Μαδρίτης – Μαγιόρκα
Πέμπτη 25 Ιουνίου 23:00: Μπράγκα – Γκιμαράες
Παρασκευή 26 Ιουνίου 21:30: Ατλέτικο Μαδρίτης – Αλαβές
Παρασκευή 26 Ιουνίου 21:15: Μπελενένσες – Σπόρτινγκ
Σάββατο 27 Ιουνίου 17:00: Θέλτα – Μπαρτσελόνα
Σάββατο 27 Ιουνίου 19:30: Λεβάντε – Μπέτις
Σάββατο 27 Ιουνίου 22:00: Σεβίλλη – Βαγιαδολίδ
Σάββατο 27 Ιουνίου 22:00: Βιγιαρεάλ – Βαλένθια
Σάββατο 27 Ιουνίου 16:30: Ουνιόν – Ντίσελντορφ
Σάββατο 27 Ιουνίου 16:30: Άουγκσμπουργκ – Λειψία
Σάββατο 27 Ιουνίου 16:30: Μπάγερ – Λεβερκούζεν – Μάιντς
Σάββατο 27 Ιουνίου 16:30: Ντόρτμουντ – Χόφενχαϊμ
Σάββατο 27 Ιουνίου 16:30: Γκλάντμπαχ – Χέρτα
Σάββατο 27 Ιουνίου 16:30: Άιντραχτ – Πάντερμπορν
Σάββατο 27 Ιουνίου 16:30: Φράιμπουργκ – Σάλκε
Σάββατο 27 Ιουνίου 16:30: Βέρντερ Βρέμης – Κολονία
Σάββατο 27 Ιουνίου 16:30: Βόλφσμπουργκ – Μπάγερν Μονάχου
Σάββατο 27 Ιουνίου (δεν έχει ανακοινωθεί ώρα): Λέστερ – Τσέλσι (Κύπελλο)
Σάββατο 27 Ιουνίου (δεν έχει ανακοινωθεί ώρα): Νιούκαστλ – Σίτι (Κύπελλο)
Σάββατο 27 Ιουνίου (δεν έχει ανακοινωθεί ώρα): Σέφιλντ – Άρσεναλ (Κύπελλο)
Σάββατο 27 Ιουνίου (δεν έχει ανακοινωθεί ώρα): Νόριτς – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Κύπελλο)
Κυριακή 28 Ιουνίου 23:00 Μποαβίστα – Σάντα Κλάρα
Κυριακή 28 Ιουνίου 17:00: Ατλέτικο Μαδρίτης – Μαγιόρκα
Κυριακή 28 Ιουνίου 19:30: Εσπανιόλ – Ρεάλ Μαδρίτης
Κυριακή 28 Ιουνίου 22:00: Γρανάδα – Έιμπαρ
Κυριακή 28 Ιουνίου 22:00: Χετάφε – Ρεάλ Σοσιεδάδ
Δευτέρα 29 Ιουνίου 19:00: Αβές – Μορεϊρένσε
Δευτέρα 29 Ιουνίου 20:00: Μαρίτιμο – Μπενφίκα
Δευτέρα 29 Ιουνίου 23:15: Πάσος Φερέιρα – Πόρτο
Δευτέρα 29 Ιουνίου 21:00: Οσασούνα – Λεγανές
Τρίτη 30 Ιουνίου 19:30: Μπαρτσελόνα – Ατλέτικο Μαδρίτης
Τρίτη 30 Ιουνίου 21:30: Μπέτις – Βιγιαρεάλ
Τρίτη 30 Ιουνίου 21:30: Βαγιαδολίδ – Λεβάντε
Τρίτη 30 Ιουνίου 19:00 Φαμαλισάο – Πορτιμονένσε
Τρίτη 30 Ιουνίου 21:15 Γκιμαράες – Σετούμπαλ
Τρίτη 30 Ιουνίου 23:15 Ρίο Άβε – Μπράγκα