100 photos από το 2-3 του Μαγνησιακού στο Σαρακηνό

Ο Μαγνησιακός ήταν ο μεγάλος νικητής κόντρα στο Σαρακηνό σ’ έναν αγώνα που πρόσφερε πλούσιο θέαμα σε όσους τον παρακολούθησαν, καθώς εκτός των πέντε τερμάτων οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να πετύχουν ακόμη περισσότερα τέρματα.
Ο Σαρακηνός προηγήθηκε στο σκορ με εκτέλεση φάουλ του Καραπλιάγκου στο 17′ με τον Μαγνησιακό να ισοφαρίζει στο 39′ με τον Νιαώτη. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Σιφνιώτη.

Ο Βαΐτσης στο 54′ έφερε το παιχνίδι στα ίσια, με τον Αντωνόπουλο να διαμορφώνει το τελικό 2-3 στο 69′, ευστοχώντας από την άσπρη βούλα.

Οι Συνθέσεις των δύο ομάδων:

Σαρακηνός: Βλαχόπουλος, Ρουκάς, Στεργιόπουλος, Τανάγιας, Μαλεζάγκος, Τσορβατζής (46′ Κωνσταντάκος), Δημακόπουλος, Καραπλιάγκος, Σατελιάν (60′ Τσεκούρας), Κατής, Βαΐτσης.

Μαγνησιακός: Παρκιώτης, Κρανιάς, Γκέρτσος, Βασιλείου, Γιαμαλής, Τσιουρέλης, Οικονόμου, Σιφνιώτης, Τσιάνος (81′ Καρακίτσιος), Αντωνόπουλος (81′ Καραλής), Νιαώτης.

Δείτε τις σημαντικότερες στιγμές του αγώνα όπως τις κατέγραψε ο φωτογραφικός φακός του goalpost.gr

Φωτορεπορτάζ: Γιάννης Συκιώτης