Το προσχέδιο των 10 ομίλων της Γ Εθνικής για τη σεζόν

Στην εφημερίδα «ΩΡΑ ΓΙΑ ΣΠΟΡ» δημοσιεύτηκε το προσχέδιο για την κατανομή των 10 Ομίλων της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας, το οποίο έχει σχεδιάσει η Επιτροπή  Διοργανώσεων της Ε.Π.Ο.

Οι ομάδες της Θεσσαλίας εμφανίζονται σε δύο ομίλους: τον 3ο όπου συμμετέχουν οι ομάδες των ΕΠΣ Λάρισας και Καρδίτσας  μαζί με τις ομάδες της Πιερίας, της Φλώρινας και της Κοζάνης και τον 4ο όπου συμμετέχουν οι ομάδες της ΕΠΣ Θεσσαλίας και Τρικάλων μαζί με  Φθιώτιδα, Εύβοια, Φωκίδα, Ευρυτανία και Βοιωτία.

Αναλυτικά οι ομάδες που θα απαρτίζουν 10 ομίλους:

1ος όμιλος (15+1 ομάδες)

ΕΠΣ Έβρου: Ένωση Αλεξανδρούπολης, ΑΕ Διδυμότειχου
ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Ελπίδα Σαπών (;)
ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς
ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων
ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου
ΕΠΣ Μακεδονίας: Τρεις εκ των Αγροτικού Αστέρας, Ποσειδώνα Μηχανιώνας, Μακεδονικού, Θερμαϊκού Θέρμης, Εθνικού Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων, ΑΕ Ευόσμου

2ος όμιλος (14+1)

ΕΠΣ Μακεδονίας: Πέντε εκ των Αγροτικού Αστέρας, Ποσειδώνα Μηχανιώνας, Μακεδονικού, Θερμαϊκού Θέρμης, Εθνικού Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων, ΑΕ Ευόσμου, Ηρακλή Αμπελοκήπων(;)
ΕΠΣ Χαλκιδικής: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, Όλυνθος Ολύνθου
ΕΠΣ Πέλλας: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Εθνικός Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών
ΕΠΣ Ημαθίας: Νίκη Αγκαθιάς, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς

3ος όμιλος (13 ομάδες)

ΕΠΣ Λάρισας: Ηρακλής Λάρισας, Οικονόμος Τσαριτσάνης, ΠΟ Ελασσόνας, Αετός Μακρυχωρίου
ΕΠΣ Καρδίτσας: Αναγέννηση Καρδίτσας, Ατρόμητος Παλαμά, ΑΟ Σελλάνων
ΕΠΣ Πιερίας: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Φούφα, Κοζάνη
ΕΠΣ Φλώρινας: Ερμής Αμυνταίου

4ος Όμιλος (14 ομάδες)

ΕΠΣ Φθιώτιδας: ΑΠΟ Αταλάντης, Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Εύβοιας: ΑΟ Νέας Αρτάκης, Ηρακλής Ψαχνών
ΕΠΣ Φωκίδας: Φωκικός
ΕΠΣ Ευρυτανίας: ΑΠΟΚ Βελούχι
ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσέας Διστόμου
ΕΠΣ Τρικάλων: ΑΣ Μετέωρα, ΠΟ Φήκης
ΕΠΣ Θεσσαλίας: ΓΣ Αλμυρός, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης

5ος όμιλος (14+1 ομάδες)

ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Σούλι Παραμυθιάς
ΕΠΣ Καστοριάς: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΕΠΣ Κέρκυρας: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου
ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας: Τηλυκράτης, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015
ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Ηπείρου: Θύελλα Κατσικάς
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: ΑΕ Μεσολογγίου, Ναυπακτιακός Αστέρας, Αμβρακικός Λουτρού, Παναγρινιακός (;)
ΕΠΣ Γρεβενών : Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

6ος όμιλος (12 ομάδες)

ΕΠΣ Αθηνών: Τρεις εκ των Φωστήρα, ΑΕ Κηφισιάς, Άγιου Ιερόθεου, Χαραυγιακού, ΠΑΟ Ρουφ, ΓΣ Ηλιούπολης
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Δύο εκ των ΓΣ Μαρκό, Αήττητος Σπάτων, Θύελλας Ραφήνας, Παλληνιακός, Αστέρα Βάρης
ΕΠΣ Κυκλάδων: ΑΣ Σαντορίνης 2020, ΑΟ Μυκόνου, Πανναξιακός
ΕΠΣ Πειραιά: Τέσσερις εκ των ΑΕ Μοσχάτου, Εθνικός, ΑΠΟ Κερατσίνι, Προοδευτική, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς

7ος όμιλος (12+1 ομάδες)

ΕΠΣ Αθηνών: Τρεις εκ των Φωστήρα, ΑΕ Κηφισιάς, Άγιου Ιερόθεου, Χαραυγιακού, ΠΑΟ Ρουφ, ΓΣ Ηλιούπολης
ΕΠΣ Αργολίδας: Ναύπλιο 2017, ΑΕ Ερμιονίδας, Κορωνίδα Κοιλάδας, Φοίνικας Επιδαύρου (;)
ΕΠΣ Αρκαδίας: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς
ΕΠΣ Κορινθίας: Ατρόμητος Χιλιομοδίου
ΕΠΣ Λακωνίας: ΠΣ Σπάρτη, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας

8ος όμιλος (11 ομάδες)
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Δύο εκ των ΓΣ Μαρκό, Αήττητου Σπάτων, Θύελλας Ραφήνας, Παλληνιακού, Αστέρα Βάρης
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής: Ακράτητος, Πανελευσινιακός
ΕΠΣ Δωδεκανήσου: ΑΕ Πυλίου
ΕΠΣ Πειραιά: Δύο εκ των ΑΕ Μοσχάτου, Εθνικός, ΑΠΟ Κερατσίνι, Προοδευτική, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς
ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός, Αετός Λουτρών
ΕΠΣ Χίου: Μικρασιατική
ΕΠΣ Σάμου: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας

9ος όμιλος (12 ομάδες)
ΕΠΣ Αχαΐας: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Παναιγιάλειος, Αχαϊκή
ΕΠΣ Ηλείας: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης
ΕΠΣ Μεσσηνίας: ΑΟ Διαβολιτσίου, Πάμισος Μεσσήνης
ΕΠΣ Ζακύνθου: Ζάκυνθος, ΑΟ Τσιλιβί, Εθνικός Σκουλικάδου
ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης: Παλληξουριακός

10ος όμιλος (15 ομάδες)
ΕΠΣ Χανίων: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας, ΑΟ Παλαιόχωρας
ΕΠΣ Ρεθύμνου: Ρεθυμνιακός, Αστέρας Ρεθύμνου, Άρης Ρεθύμνου
ΕΠΣ Ηρακλείου: Γιούχτας, Ηρόδοτος, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, Δαμάστα, Αλμυρός Γαζίου
ΕΠΣ Λασιθίου: Άγιος Νικόλαος, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας