Πρώτη νίκη για τους Παίδες της ΕΠΣΘ, 2-1 τα Τρίκαλα

Η ομάδα Παίδων της ΕΠΣ Θεσσαλίας επικράτησε της ΕΠΣ Τρικάλων με 2-1, πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη στις επίσημες αγωνιστικές της υποχρεώσεις για φέτος. Η αναμέτρηση των δύο ομάδων διεξήχθη σήμερα (Τετάρτη, 18/11) στο Γήπεδο Ι.Μ. Δημητριάδος για την 3η αγωνιστική του 8ου ομίλου του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικής Ομάδας Παίδων. Το παιχνίδι ξεκίνησε στις 12.30 το μεσημέρι. Τα γκολ της ΕΠΣΘ πέτυχαν ο Θεοδωρίδης στο 24΄ και ο Βλιώρας στο 46΄, ενώ το μοναδικό τέρμα της ΕΠΣΤ σημείωσε ο Γκουβίνας στο 70΄.

Οι Παίδες του Αντώνη Μάνδαλου ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και δίκαια πήραν προβάδισμα στο σκορ. Στο 24΄ ο Τιμπλαλέξης έβγαλε πολύ ωραία κάθετη πάσα στον Θεοδωρίδη και εκείνος, αφού πρώτα πέρασε έναν αμυντικό των Τρικάλων και τον τερματοφύλακα, έγραψε το 1-0. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 46΄, η ΕΠΣ Θεσσαλίας έκανε δύο τα τέρματα της, με εξαιρετική κεφαλιά του Βλιώρα. Αντίθετα, το μόνο που κατάφερε η ΕΠΣ Τρικάλων ήταν να μειώσει σε 2-1, ακριβώς με τη συμπλήρωση των 70΄ λεπτών αγώνα, με πλασέ του Γκουβίνα από κοντά.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Κραβαρίτης, Κότογλου, Μπούργος (52΄ Μπαντέλης), Κουσκουρίδας, Τετριμίδας, Μεγαγιάννης (82΄ Δοδοντσίδης), Χρόνης (59΄ Μπόλης), Κανούτας (70΄ Κακαλιάς), Θεοδωρίδης, Τιμπλαλέξης (80΄ Γιοβάνης), Βλιώρας
ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Μπουρούσης, Καρακώστας Ε. , Μπονέλης, Αγραφιώτης, Γκουβίνας, Καραγκούνης, Καλτσάς, Ταμπός, Καρακώστας Θ. , Παπαδάκος, Τσιρογιάννης

Σκόρερ: Θεοδωρίδης, Βλιώρας – Γκουβίνας

Διαιτητής: Κουκούλης Α. (Λάρισας)
Α΄ Βοηθός: Λάκη Μ. (Λάρισας)
Β΄ Βοηθός: Τσακνάκη Δ. (Λάρισας)

Ρεπορτάζ: Δημήτρης Μπιτολάς