Με Ατρόμητο στο Περιστέρι στην πρεμιέρα της Σούπερ Λιγκ ο Βόλος (το πρόγραμμα)

Πραγματοποιήθηκε ηλεκτρονικά σήμερα το απόγευμα η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ, με το ΑΕΚ-Ολυμπιακός να ορίζεται για την πρεμιέρα αλλά να παίρνει αναβολή ελέω της αναμέτρησης των δύο ομάδων στον τελικό του Κυπέλλου.
Στην 1η αγωνιστική ο Βόλος κληρώθηκε να αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, ξεκινώντας τις υποχρεώσεις του, όπως και πέρυσι, από την Αττική (είχε παίξει τότε με τον Πανιώνιο και είχε νικήσει με 2-1). Ο ΠΑΟΚ θα παίξει το Σάββατο 11/9 με την ΑΕΛ στην Τούμπα, με τη Σούπερ Λιγκ να κάνει δεκτό το αίτημα του «Δικεφάλου», λόγω του νοκ άουτ αγώνα με την Μπενφίκα στις 15 Σεπτεμβρίου για τον γ’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν θα γίνει το παιχνίδι του Απόλλωνα Σμ. με τον ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς αναβλήθηκαν οι τρεις πρώτες αγωνιστικές της «ελαφράς ταξιαρχίας» και οι δύο πρώτες του ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Άρης θα υποδεχθεί τη Λαμία, ο Παναθηναϊκός θα παίξει στην Τρίπολη με τον Αστέρα, ενώ ο ΟΦΗ θα φιλοξενήσει τον Παναιτωλικό. Τα παιχνίδια θα διεξαχθούν το Σάββατο 12 και την Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου.
Να σημειωθεί ότι και αυτό το πρωτάθλημα θα έχει 26 αγωνιστικές κανονικής περιόδου, πλέι οφ 10 αγωνιστικών για τις θέσεις 1-6 και πλέι άουτ 7 αγωνιστικών (μονά ματς) για τις θέσεις 7-14.
Αναλυτικά, οι 13 αγωνιστικές της κανονικής περιόδου στη Σούπερ Λιγκ:

1η αγωνιστική
ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Απόλλων Σμ.-ΠΑΣ Γιάννινα
Άρης-Λαμία
Αστέρας Τρ.-Παναθηναϊκός
Ατρόμητος-Βόλος
ΟΦΗ-Παναιτωλικός
ΠΑΟΚ-ΑΕΛ

2η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΛ
Βόλος-Άρης
Ολυμπιακός-Αστέρας Τρ.
Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμ.
Παναιτωλικός-ΑΕΚ
ΠΑΟΚ-Ατρόμητος
Λαμία-ΟΦΗ

3η αγωνιστική
ΑΕΚ-Λαμία
ΑΕΛ-Παναθηναϊκός
Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας Τρ.-Απόλλων Σμ.
Βόλος-ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός-Παναιτωλικός
ΟΦΗ-Ατρόμητος

4η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός
Απόλλων Σμ.-ΑΕΛ
Ατρόμητος-ΑΕΚ
Παναθηναϊκός-Άρης
Παναιτωλικός-Αστέρας Τρ.
ΠΑΟΚ-ΟΦΗ
Λαμία-Βόλος

5η αγωνιστική
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ
ΑΕΛ-Αστέρας Τρ.
Άρης-Απόλλων Σμ.
Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός-Ατρόμητος
ΟΦΗ-Παναθηναϊκός
Λαμία-Παναιτωλικός

6η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ
ΑΕΛ-Άρης
Απόλλων Σμ.-Λαμία
Αστέρας Τρ.-ΟΦΗ
Ατρόμητος-Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός-Βόλος
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

7η αγωνιστική
ΑΕΚ-ΟΦΗ
Άρης-Αστέρας Τρ.
Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα
Βόλος-ΑΕΛ
Ολυμπιακός-Απόλλων Σμ.
Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ
Λαμία-Παναθηναϊκός

8η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός
ΑΕΛ-Λαμία
Απόλλων Σμ.-ΠΑΟΚ
Άρης-ΑΕΚ
Αστέρας Τρ.-Βόλος
ΟΦΗ-Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός-Ατρόμητος

9η αγωνιστική
ΑΕΚ-ΑΕΛ
Ατρόμητος-Απόλλων Σμ.
Βόλος-ΟΦΗ
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός-Άρης
ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Λαμία-Αστέρας Τρ.

10η αγωνιστική
ΑΕΛ-Ατρόμητος
Απόλλων Σμ.-Βόλος
Άρης-Ολυμπιακός
Αστέρας Τρ.-ΑΕΚ
ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα
Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός
Λαμία-ΠΑΟΚ

11η αγωνιστική
ΑΕΚ-Παναθηναϊκός
ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία
Ατρόμητος-Άρης
Ολυμπιακός-Βόλος
ΟΦΗ-Απόλλων Σμ.
Παναιτωλικός-ΑΕΛ
ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρ.

12η αγωνιστική
ΑΕΛ-ΟΦΗ
Απόλλων Σμ.-ΑΕΚ
Άρης-ΠΑΟΚ
Αστέρας Τρ.-Ατρόμητος
Βόλος-Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα
Λαμία-Ολυμπιακός

13η αγωνιστική
ΑΕΚ-Βόλος
ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρ.
Ατρόμητος-Λαμία
Ολυμπιακός-ΑΕΛ
ΟΦΗ-Άρης
Παναιτωλικός-Απόλλων Σμ.
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
* Στον β’ γύρο οι αγώνες αντιστρόφως.