Δεν ανέδειξε νικητή το φιλικό του Διαγόρα με τον Αετό Μακρυχωρίου

Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι του Διαγόρα με τον Αετό Μακρυχωρίου, με την ομάδα του Στέλιου Αρσένου να μένει πίσω στο σκορ στο 70’ με γκολ που σημείωσε ο Μουξιός με πλασέ μέσα από την περιοχή. Το τέρμα της ισοφάρισης για τον Διαγόρα ήρθε στο 90’ με κεφαλιά του Αναστασίου, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Σπαθή.
Νωρίτερα, στο 85’ ο Καραμανλής έχασε πέναλτι για τον Αστέρα, με τον Μυρισλή να αποκρούει.
Σε γενικές γραμμές έγινε ένα δυνατό παιχνίδι, με τον Διαγόρα να υπερέχει στο πρώτο ημίχρονο και να έχει τις ευκαιρίες να σκοράρει. Στην επανάληψη ο Αετός ανέβασε την απόδοσή του, κατάφερε να πάρει «κεφάλι» στο σκορ, για να έρθει η αντίδραση των γηπεδούχων στο τέλος.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Χάμος, Καραμπούζης, Κουρούμαλος, Λάιος, Σπαθής, Θ. Κυρίτσης, Παπαγεωργίου, Μπλέντι, Κουβελάς, Γ. Κυρίτσης, Σιόβας.
Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν και οι Γαλανόπουλος, Αναστασίου, Σπαθούλας και Καραμανλής.