“Πετάει” στα φιλικά ο Πύρασος

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις στα φιλικά του παιχνίδια έδωσε ο Πύρασος. Το συγκρότημα του Γιάννη Ακτσιαλή αντιμετώπισε στο Olimpico Sport Club τον Τοξότη, τον οποίο κέρδισε με 4-1.
Οι Αγχιαλίτες πέτυχαν τρία γκολ στο α’ ημίχρονο, διάστημα στο οποίο προσέφεραν όμορφο θέαμα. Το σκορ άνοιξε ο Χάνος από τη βούλα του πέναλτι, με τον Μυργιώτη να έχει κερδίσει την εσχάτη των ποινών. Ο τελευταίος πέτυχε το δεύτερο γκολ του Πυράσου με μακρινό σουτ, ενώ ο Μιχολίτσης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ύστερα από ασίστ του Ζάγκα.
Στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου ο Ζιώγας πέτυχε το τέταρτο τέρμα για την ομάδα της Νέας Αγχιάλου, ενώ οκτώ λεπτά πριν το φινάλε ο Σαρρής διαμόρφωσε το τελικό 4-1 με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ.