![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Ο Κλάρενς Μπιτάνγκ είχε υπογράψει συμβόλαιο συνεργασίας με τον Ολυμπιακό Βόλου τον Ιανουάριο του 2014 με ισχύ από τον Ιούλιο του 2014, με τον Καμερουνέζο να λογίζεται παίκτης του Ολυμπιακού. Ο 21χρονος μεσοεπιθετικός αγωνίστηκε πέρυσι στον Πανηλειακό και τον γνωρίζει, βέβαια, πολύ καλά ο προπονητής του…
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
…Ολυμπιακού Νίκος Παντέλης, καθώς οι δυο τους συνεργάστηκαν στην ομάδα του Πύργου.
Ο Μπιτάνγκ είχε αγωνιστεί στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα των εθνικών ομάδων U20 το 2011 και αγωνίζεται στις τρεις θέσεις της μεσοεπιθετικής γραμμής. Για τον ποδοσφαιριστή είχαν ενδιαφερθεί πέρυσι, τόσο ο ΠΑΟΚ, όσο και ο Αστέρας Τρίπολης.
Ο Μπιτάγνκ αναμένεται τις προσεχείς μέρες στο Βόλο.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις