Εύκολα η Ε.Λ. Νηλέας 5-0 τους Νέους της Αγίας Άννας

Καλύτερη η Ένωση Λεχωνίων Νηλέας δεν συνάντησε δυσκολίες να ξεπεράσει το εμπόδιο των Νέων της Αγίας Άννας, επικρατώντας με 5-0 στο «Olimpico» και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΘ.

Το παιχνίδι κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να σημειώνουν τρία τέρματα. Ο Ασλάνογλου άνοιξε το σκορ στο 16 με πλασέ, ενώ ο Καραγιάννης στο 27’ πέτυχε με σουτ το 2-0. Στο 38’ ο Ασλάνογλου και πάλι με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Να σημειώσουμε πως στο 1ο λεπτό ο Δαρής έχασε πέναλτι για τον Νηλέα.

Στην επανάληψη η ομάδα του Κυριάκου Κοκκινάκη συνέχισε να υπερέχει και σημείωσε άλλα δύο τέρματα. Συγκεκριμένα, στο 60’ ο Λιάκος έγραψε το 4-0, ενώ στο 72’ ο Θάνος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.