Νίκη του Θησέα, 2-0 τον Γ.Σ. Αλμυρού σε φιλικό παιχνίδι

Φιλικό παιχνίδι έδωσαν στο γήπεδο της Αγριάς «Γ. Πασχαλίδης», Θησέας και Γ.Σ. Αλμυρού, στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Ο Θησέας νίκησε με 2-0, με τα δύο τέρματα να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο.
Το 1-0 έγινε στο 67ο λεπτό όταν ο Κώστας Ζαχαράκης επιχείρησε σουτ από το ύψος της περιοχής και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αφού πρώτα βρήκε και στο δοκάρι.
Όσο για το 2-0 διαμορφώθηκε στο 80’ με τον Αποστόλη Χατζησταμάτη να σουτάρει από μακρινή στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του ΓΣΑ.
ΘΗΣΕΑΣ: Κουτσιρίμπας, Ιακωβίδης, Βαν Ντε Γουίχε, Γκάγκας, Ρακής, Χατζησταμάτης, Τσιανάκας, Δουλάς, Βλάχος, Οικονόμου, Βουρδάκης. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Ζαχαράκης, Μπόρας, Λίτσος, Δημητριάδης, Σιγαλάκος, Κωστής και Κωστούλας.
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Φλίγκος, Λάμπος, Κουκουτής, Κόκκας, Κυριάκος, Πότσι, Πρ. Κουτσούκης, Τσάτσος, Κοντοβάς, Καραλούλης, Βαγενάς. Στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν και οι: Δ. Γκάμπας, Γ. Κουτσούκης και Καραγεωργόπουλος.