Πρώτος ο Ιάσων Α.Μ νίκησε 3-1 τον Ανθ. Γαζή

Στην 1η θέση της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣΘ ανέβηκε ο Ιάσων Άλλης Μεριάς μετά τη νίκη του επί του Άνθιμου Γαζή με σκορ 3-1, σε ένα ματς που δεν έλειψε η ένταση, με τον τεχνικό των φιλοξενούμενων Παναγιώτη Κουρούπη να αποβάλλεται από τον πάγκο του για…

…διαμαρτυρία στο α’ ημίχρονο. Ο Καλογριάς ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής, αφού σημείωσε χατ-τρικ (σκόραρε στα 3′, 58′, 65′). Ο Σιδηρόπουλος στο πρώτο ημίωρο ισοφάρισε προσωρινά για τον Ανθ. Γαζή, ενώ στις καθυστερήσεις του ματς ο διαιτητής Μπουργάνης έδειξε κόκκινη κάρτα στο Δανιλόπουλο.
ΙΑΣΩΝ: Κωτούλας, Κολημήτρας, Κάβουρας, Βαρελόπουλος, Πέτσης, Μπέκας (82′ Γούσιας), Πουλάκης (70′ Λουκίδης), Τσίγκας, Καλογριάς, Θεοδωρόπουλος, Σιαμέτης.
ΑΝΘ. ΓΑΖΗΣ: Γκούρης, Καρούτσος, Κωστάκης, Κοτσιαλής, Μυλωνάς, Σιδηρόπουλος (65′ Δανιλόπουλος), Τσιτσιρίκης (46′ Καρασιώτος), Περατζάκης (53′ λ.τρ. Λάσκος), Κουτσουνίδης, Κατσαρός, Αλεξίου.