Άκρως ανταγωνιστικός με Απόλλωνα Σμ. ο Ολυμπιακός Βόλου

Άκρως ανταγωνιστικός ήταν ο Ολυμπιακός Βόλου στο φιλικό με τον Απόλλωνα Σμύρνης, με τους «ερυθρόλευκους» να στέκονται πολύ καλά, απέναντι σε μια ομάδα της Σούπερ Λιγκ και να χάνουν το ματς (1-0) στις λεπτομέρειες.
Όλη η ομάδα πήγε πολύ καλά, με τον Στέφανο Ξηροφώτο να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα. Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός είχε τις ευκαιρίες να σκοράρει, ενώ δέχθηκε ένα τέρμα, το οποίο κάλλιστα θα μπορούσε να αποφύγει, με τους αμυνόμενους να σταματούν, θεωρώντας πως ο Ντάουτα, ήταν σε θέση οφσάιντ.
Στο παιχνίδι αγωνίστηκαν και δύο παίκτες υπό δοκιμήν, ο Ματίας (με γαλλικό διαβατήριο) και ο Καμερουνέζος ΕνΚόα, δίχως όμως να δείξουν κάτι το ιδιαίτερο και όπως όλα δείχνουν θα απορριφθούν.
Αντίθετα, ο Γιώργος Αγιώτης, ο οποίος έπαιξε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, αναμένεται να υπογράψει στον Ολυμπιακό.
Σήμερα οι «ερυθρόλευκοι» έχουν ρεπό και επιστρέφουν αύριο το μεσημέρι στις προπονήσεις.