Super League 2: Το πρόγραμμα της σεζόν 2020-21

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση για το πρόγραμμα των αγώνων της Super League 2 τη σεζόν 2020-21.

Το πρωτάθλημα θα πραγματοποιηθεί σε δύο φάσεις. Η πρώτη θα είναι η κανονική του διάρκεια που θα έχει 22 αγωνιστικές, ενώ η δεύτερη η οποία θα περιλαμβάνει 10 ακόμα παιχνίδια για τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ.

Στα πλέι οφ θα συμμετάσχουν οι ομάδες που θα καταλάβουν τις θέσεις 1-6, ενώ στα πλέι άουτ αυτές που θα τερματίσουν στις θέσεις 7-12.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 24 Οκτωβρίου. Η Ξάνθη από την πλευρά της ζήτησε να μην αγωνιστεί στις δύο πρώτες αγωνιστικές, προκειμένου να προλάβει να προετοιμαστεί κάτι που σημαίνει ότι τα δύο πρώτα της παιχνίδια θα γίνουν σε εμβόλιμες αγωνιστικές.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της κανονικής περιόδου της SL2:

1η Αγωνιστική 12η

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Λεβαδειακός
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Διαγόρας
Χανιά – Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή – Τρίκαλα
Εργοτέλης – Ιωνικος
Απόλλων Λάρισας – Ξάνθη (αναβολή – θα διεξαχθεί σε άλλη ημερομηνία)

2η Αγωνιστική 13η

ΟΦ Ιεράπετρας – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός – Χανιά
Διαγόρας – Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας – Εργοτέλης
Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη – Ιωνικός (αναβολή – θα διεξαχθεί σε άλλη ημερομηνία εμβόλιμα)

3η Αγωνιστική 14η

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Χανιά
Παναχαϊκή – ΟΦ Ιεράπετρας
Εργοτέλης – Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας – Διαγόρας
Ξάνθη – Δόξα Δράμας
Ιωνικός – Τρίκαλα

4η Αγωνιστική 15η

Παναχαϊκή – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Χανιά – Εργοτέλης
ΟΦ Ιεράπετρας – Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός – Ξάνθη
Διαγόρας – Ιωνικός
Τρίκαλα – Δόξα Δράμας

5η Αγωνιστική 16η

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή
Ξάνθη – Χανιά
Ιωνικός – ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίκαλα – Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας – Διαγόρας

6η Αγωνιστική 17η

Απόλλων Λάρισας – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Εργοτέλης – Ξάνθη
Παναχαϊκή – Ιωνικός
Χανιά – Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας – Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός – Διαγόρας

7η Αγωνιστική 18η

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Ξάνθη
Ιωνικός – Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα – Εργοτέλης
Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή
Διαγόρας – Χανιά
Λεβαδειακός – ΟΦ Ιεράπετρας

8η Αγωνιστική 19η

Ιωνικός – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Ξάνθη – Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας
Εργοτέλης – Διαγόρας
Παναχαϊκή – Λεβαδειακός
Χανιά – ΟΦ Ιεράπετρας

9η Αγωνιστική 20ή

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Τρίκαλα
Δόξα Δράμας – Ιωνικός
Διαγόρας – Ξάνθη
Λεβαδειακός – Απόλλων Λάρισας
ΟΦ Ιεράπετρας – Εργοτέλης
Χανιά – Παναχαϊκή

10η Αγωνιστική 21η

Δόξα Δράμας – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Τρίκαλα – Διαγόρας
Ιωνικός – Λεβαδειακός
Ξάνθη – ΟΦ Ιεράπετρας
Απόλλων Λάρισας – Χανιά
Εργοτέλης – Παναχαϊκή

11η Αγωνιστική 22η

Διαγόρας – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός – Δόξα Δράμας
ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίκαλα
Χανιά – Ιωνικός
Παναχαϊκή – Ξάνθη
Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας