Ήττα για τον Διαγόρα Στεφανοβικείου από την Καρίτσα

Παρά την καλή του εμφάνιση ο Διαγόρας ηττήθηκε με 2-1 από την ΑΕ Καρίτσας σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο στάδιο του Βελεστίνου. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 20’ με τον Αλεξίου, για να ισοφαρίσει για τον Διαγόρα ο Γιάννης Κυρίτσης στο 44’. Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού η Καρίτσα πέτυχε το νικητήριο τέρμα με γυριστό σουτ του Κωτσιόπουλου.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Αποστολίδης, Καραμπούζης, Λάιος, Σπαθής, Κουρούμαλος, Ζενούνης, Θ. Κυρίτσης, Μπλέντι, Κουβελάς, Γ. Κυρίτσης, Αναστασίου. Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Παναγιωτόπουλος, Καραμανλής, Γαλανόπουλος, Παπαγεωργίου, Σιόβας, Καλλιακούδας.
Α.Ε. ΚΑΡΙΤΣΑΣ: Ζωγράφος, Κωτσιόπουλος, Κυρτέγος, Κυπαρίσσης, Λαγδάρης, Δημητρίου, Παπαϊωάννου, Γκίκας, Καραγκούνης, Παλαιοπάνος, Αλεξίου.
Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Λαμπίρης, Πασχόπουλος, Μιρτολάρι, Καλαϊτζής, Δημητρουλόπουλος, Δεληγιάννης, Χασιώτης.