Super League 1: Οι διαιτητές και το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής

Τους διαιτητές της 4ης αγωνιστικής της Super League1 ανακοίνωσε η ΚΕΔ/ΕΠΟ.
Ο Πέτρος Τσαγκαράκης της ΕΠΣ Χανίων ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση μεταξύ του Παναθηναϊκού και του Άρη, που θα γίνει την Κυριακή 4/10 στο ΟΑΚΑ.
Από την ΕΠΣ Θεσσαλίας ορίσθηκε ο Μανώλης Σκουλάς ως διαιτητής VAR στο παιχνίδι Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης, ενώ ο Παναγιώτης – Δημήτρης Σακκάς ορίσθηκε βοηθός διαιτητή στο ΠΑΟΚ – ΟΦΗ.

Αναλυτικά οι ορισμοί των διαιτητών και το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:

Σάββατο 3 Οκτωβρίου
19:30 Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής), Στεφανής (Καρδίτσας)
4ος Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)
Διαιτητής VAR: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Διαιτητής AVAR: Μπαλτάς (Αχαϊας)

Κυριακή 4 Οκτωβρίου
16:00 Παναθηναϊκός – Άρης
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Σπυρόπουλος (Ανατ. Αττικής), Σινιοράκης (Χανίων)
4ος Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Διαιτητής VAR: Φωτιάς (Πέλλας)
Διαιτητής AVAR: Νικολακάκης (Ηρακλείου)

18:15 ΠΑΟΚ – ΟΦΗ
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Τζιώτζιος (Θράκης), Σακκάς (Θεσσαλίας)
4ος Διαιτητής: Τσετσιλάς (Γρεβενών)
Διαιτητής VAR: Τζήλος (Λάρισας)
Διαιτητής AVAR: Σαμοΐλης (Αθηνών)

18:15 Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Διαιτητής VAR: Γκορτσιλάς (Μακεδονίας)
Διαιτητής AVAR: Πάτρας (Μακεδονίας)

20:30 ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Δίπλαρης (Καρδίτσας)
4ος Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)
Διαιτητής VAR: Κοτσάνης (Δράμας)
Διαιτητής AVAR: Απτόσογλου (Αθηνών)

21:45 Ατρόμητος – ΑΕΚ
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)
4ος Διαιτητής: Κουκουλάς (Λέσβου)
Διαιτητής VAR: Κουμπαράκης (Κυκλάδων)
Διαιτητής AVAR: Φωτόπουλος (Αθηνών)

Δευτέρα 5 Οκτωβρίου
19:30 Λαμία – Βόλος
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Νατσιόπουλος (Μακεδονίας)
4ος Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Διαιτητής VAR: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Διαιτητής AVAR: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας)