Φιλική νίκη της Καβάλας με 2-0 επί της Δόξας Δράμας

Η Καβάλα επικράτησε με 2-0 της Δόξας Δράμας, με τους Δραμινούς να είναι ακόμα ανέτοιμοι. Οι ασπρόμαυροι δεν κατάφεραν να είναι απειλητικοί με την Καβάλα να είναι πιο… ορεξάτη και να πετυχαίνει νίκη με αντίπαλο μια ομάδα που αγωνίζεται σε ανώτερη κατηγορία.

Δείτε το φιλμ του αγώνα όπως το κατέγραψε το sportdrama:
2′ Ο Μαύρου έκανε το σουτ το οποίο δεν θα ανησυχήσει τον τερματοφύλακα

5′ Ο Τζίνο βρήκε με ωραία μπαλιά τον Μαυριά αλλά το σουτ του θα κοντράρει σε αντίπαλο και θα καταλήξει εύκολα στον Κυρίτση

7′ Ο Ορφανίδης δοκίμασε το σουτ το οποίο έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Στεφανάκου

15′ Γκολ για την Καβάλα και 1-0. Ο Ορφανίδης πέρασε κάθετα για τον Κολλά ο οποίος ξεπέρασε σε ταχύτητα τους αμυντικούς της Δόξας και μέσα στην περιοχή νίκησε με σουτ τον Στεφανάκο

19′ Ο Ορφανίδης εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά με τον Παπαργυρίου να διώχνει στην καρδιά της περιοχής σε κόρνερ

20′ Γκολ για την Καβάλα και 2-0. Ο Ορφανίδης εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, η άμυνα των «μαυραετών» δεν κατάφερε να διώξει και ο κεντρικός αμυντικός της Καβάλας, ο Παντεκίδης, θα στείλει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα του Στεφανάκου

21′ Σουτ του Μαύρου από καλή θέση μέσα στην περιοχή μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, το οποίο θα φύγει άουτ

23′ Ο Σπυρόπουλος έκανε το σουτ το οποίο θα φύγει μακριά από την εστία του Κυρίτση

29′ Ο Ορφανίδης εκτέλεσε ένα φάουλ από αριστερά λίγο έξω από την περιοχή με τον Κολλά να παίρνει την κεφαλιά από κοντά και να στέλνει την μπάλα άουτ

33′ Ο Παπαργυρίου έβγαλε μια επικίνδυνη σέντρα από τα αριστερά αλλά η μπάλα περνάει απ’ όλους και στη συνέχεια μαζεύει ο Κυρίτσης

35′ Τεράστια ευκαιρία για τη Δόξα με τον Κουτσιανικούλη που κάνει το ντεμπούτο του σήμερα με τους Δραμινούς να βρίσκεται σε θέση τετ α τετ μέσα στην περιοχή αλλά να μην μπορεί να νικήσει τον Κυρίτση

37′ Εκπληκτικό γκολ πέτυχε ο Καζαντζίδης με τακουνάκι μετά από σέντρα του Κόκκορη από τα δεξιά, το οποίο όμως ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ

42′ Επικίνδυνη αντεπίθεση της Καβάλας με τον Ορφανίδη να πασάρει στον Βαλαβανόπουλο που από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή θα στείλει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Στεφανάκου

44′ Ένα σουτ από τον Κουτσιανικούλη με το αριστερό το οποίο θα φύγει δίπλα από το δοκάρι του Κυρίτση

46′ Κακό είναι το σουτ του Σπυρόπουλου που περνάει άουτ

53′ Ο Κολλάς μέσα στην περιοχή και αριστερά, έκανε το σουτ το οποίο πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Στεφανάκου

59′ Επικίνδυνη εκτέλεση του Κόντου σε φάουλ από τα δεξιά, διώχνει δύσκολα η άμυνα της Καβάλας

69′ Συρτή εκτέλεση φάουλ του Κολλά που θα περάσει λίγο έξω από το δοκάρι του Ηλιάδη

73′ Ο Αδαμάκης θα μπει στην περιοχή από τα δεξιά σε θέση τετ α τετ αλλά ο Ηλιάδης θα τον νικήσει και θα πιάσει την μπάλα

74′ Ο Κόντος εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά με τον Σαμπανίδη να μην καταφέρνει να νικήσει από κοντά τον Σιαματά

80′ Ο Παπαργυρίου έκανε το γύρισμα από τα αριστερά μέσα στην περιοχή και βρήκε τον Κιπ που δεν μπόρεσε να τελειώσει την φάση όπως θα ήθελε και η μπάλα έφυγε άουτ

84′ Ο Ιμπάνιεθ έκανε το σουτ το οποίο πέρασε άουτ

87′ Η σέντρα του Κόντου από τα αριστερά είναι εύκολη λεία για τον Σιαματά

89′ Ο Κολλάς πήρε την μπάλα και δοκίμασε φιλόδοξο σουτ μακριά από την περιοχή το οποίο με δεύτερη προσπάθεια θα μαζέψει ο Ηλιάδης

90′ Ο Παπαδόπουλος μπήκε μέσα στην περιοχή και αριστερά, βρέθηκε σε τετ α τετ με τον Ηλιάδη που θα του αλλοιώσει αρχικά την προσπάθεια και στη συνέχεια πάνω στη γραμμή θα διώξει ο Πετρίδης

ΚΑΒΑΛΑ: Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Γιαλαμούδης, Στικας, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Βαλαβανόπουλος, Θωμαίδης, Κολλας, Ορφανίδης, Κοκκορης.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Παπαποστόλου, Τζαμπέγια, Μαλανδρής Αδαμάκης, Κολλαράς, Παπαδόπουλος, Σαμιατάς, Γιαννακός

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Στεφανάκος, Κουκόλης, Παπαργυρίου, Σπυρόπουλος, Μαυριας, Παρασκευάς, Μακντόναλτ Νιμπα, Γκίνο, Μπρουσελερς, Κουτσιανικούλης, Μαυρου
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν ακόμη και οι οι Ιμπάνιεθ, Ηλιάδης Πινδώνης, Σαμπανίδης, Κιπ, Κόντος, Φυτόπουλος, Πετρίδης.