Ο Ηρακλής “συνέτριψε” με 5-1 τον Άρη

Έκανε το… λάθος να προηγηθεί ο Άρης στο παιχνίδι με τον Ηρακλή στο «Βασδέκειο», καθώς στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πέτυχαν πέντε γκολ και έφτασαν σε μια άνετη νίκη με 5-1, επιστρέφοντας στις επιτυχίες, μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από την Α.Ε. Διμηνίου. Στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης άνοιξε το σκορ με κεφαλιά…

…του Τσίρου, για να… ξεσπάσει ο Ηρακλής στο δεύτερο ημίχρονο, όταν σημείωσε και τα πέντε τέρματα. Στο 46′ ο Τσουκάλης με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 48′ έγινε το 2-1 με τον Αραμπατζή να εκτελεί φάουλ, με τη μπάλα αφού έσκασε στο έδαφος, να καταλήγει στα δίχτυα του Κουρίτα.
Στη συνέχεια ο Ηρακλής πέτυχε άλλα τρία τέρματα, στο 64′ με πλασέ του Τσουκάλη, στο 82′ με ωραία κίνηση και πλασέ του Νούσια, ενώ το σκορ έκλεισε στο 85’ο Τσελεπής, όταν μόνος απέναντι από τον Κουρίτα δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Άρη.
ΗΡΑΚΛΗΣ Β.: Πολυμέρου, Ασλάνογλου, Κοντοβάς, Μοράλες, Φέζο (71′ Τσαντόπουλος), Ντούρο (46′ Δημητρίου), Γκάγκας, Τσουκάλης, Νούσιας, Αραμπατζής (82′ Μπαρμπούτας), Τσελεπής
ΑΡΗΣ ΜΕΛ.: Κουρίτας, Ίμπρα, Γκοτζόπουλος (52′ Πετρόπουλος), Γεωργούλας, Καψιώτης (65′ Τσιαντής), Περιβολιώτης, Παπαγιαννόπουλος (75′ Μπούρντα), Τσίρος, Μυλωνάς, Ακτσιαλής, Στραβέλας