Φορτωμένη μετάλλια επέστρεψε η Νίκη από τα “Δρόσεια 2015”

Στις 28/11 στην πόλη της Λάρισας έγιναν οι κολυμβητικοί αγώνες “Δρόσεια 2015”. 400 συνολικά κολυμβητές από 12 σωματεία της Θεσσαλίας και της Ευρυτανίας έδωσαν το παρών και τίμησαν τον εκλιπόντα παράγοντα του Ναυτικού Ομίλου Λάρισας, Αντώνη Δρόσο. Το κολυμβητικό τμήμα της Νίκης Βόλου με 55 συνολικά κολυμβητές και κολυμβήτριες ηλικίας 10,11 και 12 ετών, έδωσε ένα ισχυρό στίγμα στην πρώτη ουσιαστικά αγωνιστική συνάντηση πραγωνιστικών ηλικιών στην Περιφέρεια της Θεσσαλίας.

Με συμμετοχή στο σύνολο σχεδόν των ατομικών αγωνισμάτων και με καθολική συμμετοχή στις σκυτάλες που διεξήχθησαν, οι κολυμβητές της Νίκης Βόλου άφησαν την αγωνιστική τους σφραγίδα κατακτώντας συνολικά 74 μετάλλια σε ομαδικά και ατομικά αγωνίσματα εκ των οποίων 32 χρυσά, 24 ασημένια και 18 χάλκινα. Αναλυτικά τα μετάλλια κατέκτησαν οι κάτωθι:

Χρυσά μετάλλια
Αγόρια 12 ετών
Καλαμπούκας Νικόλαος: 50, 100, 200 πρόσθιο
Γκέκας Λάζαρος: 200 μικτή ατομική, 50 ύπτιο, 200 ύπτιο
Κορίτσια 12 ετών
Τσαλούχου Χαρά: 100 ελεύθερο, 200 ελεύθερο, 200 ύπτιο
Χατζηεφραιμίδου Μαρίνα: 50 πεταλούδα, 100 πεταλούδα
Αγόρια 11 ετών
Σιουμουρέκης Κων/νος: 100 ελεύθερο, 50 ύπτιο, 200 ύπτιο
Διαμάντης Γεώργιος: 50 πρόσθιο, 200 πρόσθιο
Μεριστούδης Ιωάννης: 200 μικτή ατομική
Κορίτσια 11 ετών
Κάραλη Μαγδαληνή: 50 πεταλούδα, 200 μικτή ατομική, 100 πεταλούδα
Κόφφα Μαρία: 100 ελεύθερο
Αγόρια 10 ετών
Σταθόπουλος Βασίλης: 100 ελεύθερο, 100 πρόσθιο
Στύλλας Αναστάσιος: 50 ύπτιο, 100 ύπτιο
Ιωαννίδης Γεώργιος: 50 πεταλούδα
Χατζηεφραιμίδης Πρόδρομος: 200 μικτή ατομική
Παπαϊωάννου Νικόλαος: 200 ελεύθερο
Κορίτσια 10 ετών
Γκιτέρσου Άρτεμις: 100 ύπτιο

Ασημένια μετάλλια
Κορίτσια 12 ετών
Χατζηεφραιμίδου Μαρίνα: 200 μικτή ατομική
Αγόρια 11 ετών
Διαμάντης Γεώργιος: 100 πρόσθιο
Μεριστούδης Ιωάννης: 100 πεταλούδα
Σδράλης Απόστολος: 200 ελεύθερο
Κορίτσια 11 ετών
Ιωαννίδη Ευτυχία: 50 πρόσθιο, 100 πρόσθιο, 200 πρόσθιο
Κουτίνα Σοφία: 50 πεταλούδα
Κόφφα Μαρία: 50 ύπτιο, 200 ύπτιο
Αγόρια 10 ετών
Θεοδοσόπουλος Ιωάννης: 50 πρόσθιο
Παπαϊωάννου Νικόλαος: 50 πεταλούδα
Κοντοβάς Απόστολος: 50 πρόσθιο
Χατζηεφραιμίδης Πρόδρομος: 200 ελεύθερο
Κορίτσια 10 ετών
Γκέκα Σοφία: 50 πεταλούδα, 200 ελεύθερο
Καρτσιώτη Ιωάννα: 100 πρόσθιο
Χάλκινα μετάλλια
Κορίτσια 12 ετών
Αράμπογλου Κων/να: 100 πρόσθιο, 200 πρόσθιο
Αγόρια 12 ετών
Ευθυμίου Παντελής: 50 πρόσθιο
Μπαλάσκας Γεώργιος: 100 ύπτιο
Αγόρια 11 ετών
Μεριστούδης Ιωάννη : 50 πεταλούδα
Λουκάκης Θωμάς: 200 μικτή ατομική
Σδράλης Απόστολος: 50 ελεύθερο
Λιάκος Ιωάννης: 100 πεταλούδα
Κορίτσια 11 ετών
Χαρίτου Νικολέττα: 100 ύπτιο
Κουτίνα Σοφία: 200 μικτή ατομική, 200 ελεύθερο
Αγόρια 10 ετών
Στύλλας Χρήστος: 200 μικτή ατομική, 50 ελεύθερο
Θεοδοσόπουλος Ιωάννης: 100 πρόσθιο
Ιωαννίδης Γεώργιος: 200 ελεύθερο
Κορίτσια 10 ετών
Γκιτέρσου Άρτεμις: 200 ελεύθερο

Επιπλέον στις σκυτάλες ο Σύλλογος κατέκτησε τα παρακάτω μετάλλια:

Χρυσά
Αγόρια 11 ετών στα 4 χ 50 ελεύθερο (Σιουμουρέκη, Διαμάντη, Σδράλη, Μπρουσοβάνα)
Κορίτσια 11 ετών στα 4 χ 50 μικτή ομαδική (Κόφφα, Ιωαννίδη, Κάραλη , Σούμπαση)
Αγόρια 10 ετών στα 4 χ 50 μικτή ομαδική (Στύλλας Α, Σταθόπουλος, Κοντοβάς, Παπαϊωάννου)

Ασημένια
Αγόρια 12 ετών στα 4 χ 50 μικτή ομαδική (Μπαλάσκας, Καλαμπούκας, Γκέκας, Ευθυμίου)
Κορίτσια 12 ετών στα 4 χ 50 μικτή ομαδική (Τσαλούχου, Χατζηεφραιμίδου, Αράμπογλου, Ακριβούση)
Αγόρια 11 ετών 4 χ 50 μικτή ομαδική (Λιάκος, Διαμάντης, Μεριστούδης, Λουκάκης)
Κορίτσια 11 ετών στα 4 χ 50 ελεύθερο (Κουτίνα, Χαρίτου, Κοττά, Μαρκάτα)
Αγόρια 10 ετών στα 4 χ 50 ελεύθερο ( Πρίγκος, Θεοδοσόπουλος, Ιωαννίδης, Τιμπλαλέξης)
Κορίτσια 10 ετών 4 χ 50 μικτή ομαδική (Γκιτέρσου, Καρτσιώτη, Γκέκα, Ντίτσα)

Χάλκινα
Αγόρια 12 ετών στα 4 χ 50 ελεύθερο (Γκέκας, Καλαμπούκας, Μπαλάσκας, Ευθυμίου)
Κορίτσια 12 ετών στα 4 χ 50 ελεύθερο ( Τσαλούχου, Χατζηεφραιμίδου, Αράμπογλου, Ακριβούση)
Κορίτσια 10 ετών στα 4 χ 50 ελεύθερο (Καρτσιώτη, Συρακούλη, Γκιτέρσου, Γκέκα)

Συμμετείχαν βελτιώνοντας τις επιδόσεις τους οι: Πολίτης Σωτήρης, Δημητριάδου Κυριακή, Λούπα Αικατερίνη, Πολίτης Ορέστης, Αλεξανδρίδης Μάριος, Αναστασίου Αντώνης, Δανηλόπουλος Κώστας, Ιωαννίδης Άγγελος, Λαψάνας Άγγελος, Μαλανδρίνος Φώτης, Μαραγκός Γιώργος, Βλόντζου Κατερίνα, Βενέτη Εβελίνα, Καλογήρου Ευφημία, Χατζηαναγνώστου Έλενα.

Το Δ.Σ του Γυμναστικού Συλλόγου Βόλου “Η ΝΙΚΗ” συγχαίρει του μικρούς αθλητές για την προσπάθειά τους, συγχαίρει τους προπονητές για τη μεθοδικότητα της δουλειά τους και ευχαριστεί τους γονείς για την αμέριστη συμπαράστασή τους. Εύχεται δε καλή συνέχεια στις αγωνιστικές υποχρεώσεις του κολυμβητικού τμήματος, οι οποίες συνεχίζονται με την αγωνιστική ομάδα του συλλόγου στα “Αλεξάνδρεια” στη Θεσσαλονίκη, στις 4,5,6 Δεκεμβρίου 2015.