Ηρακλής Βόλου… πέντε αστέρων!

Καταιγιστικός ήταν ο Ηρακλής στο σημερινό εκτός έδρας παιχνίδι κόντρα στον Πηλέα, διότι κατάφερε να επικρατήσει των γηπεδούχων με 5-0. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο γήπεδο της Δημητριάς για την πέμπτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΘ. Το παιχνίδι ξεκίνησε στις 15:00. Τα πέντε τέρματα των φιλοξενούμενων πέτυχαν οι Τσελέπης στο 23΄, Αραμπατζής στο 52΄, στο 56΄ και στο 92΄ και ο Μοράλες στο 89΄.

Ο Ηρακλής Βόλου προηγήθηκε στο 23΄ με κεφαλιά του Τσελέπη. Το 1-0 υπέρ των κυανόλευκων παρέμεινε μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο 52΄ ο Αραμπατζής έκανε δύο τα τέρματα των φιλοξενούμενων, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με σουτ, ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0. Ένα λεπτό πριν από τη συμπλήρωση των ενενήντα, ο Μοράλες με κεφαλιά έκανε τέσσερα τα τέρματα των «κυανόλευκων». Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Αραμπατζής με κεφαλιά στις καθυστερήσεις του αγώνα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του απέναντι στον Πηλέα.

Σκόρερ: 23΄ Τσελέπης, 52΄, 56΄, 92΄ Αραμπατζής, 89΄ Μοράλες
Διαιτητής: Τσολακίδης
Α΄ Βοηθός: Αναστασίου
Β΄ Βοηθός: Διαμαντάρα
Παρατηρητής: Κρητικός

ΠΗΛΕΑΣ: Πύλλος, Τσακίρης (73΄ Αλβανόπουλος), Βαρσαμάς, Δεδούσης, Σουλιώτης, Βαΐτσης, Καμπέρης, Θάνος (81΄ Μαργαρίτης), Ματθαίου Η. (83΄ Μπρισμπέος Δ.), Ταφίλης, Παλάσης
ΗΡΑΚΛΗΣ ΒΟΛΟΥ: Πολυμέρου, Ντούρο, Κοντοβάς, Τσαντόπουλος, Μοράλες, Φέζο, Νούσιας (68΄ Τσάγγαρης), Θάνος, Δημητρίου (78΄ Μαστροπαναγιώτης), Τσελεπής (46΄ Τσατσαρώνης), Αραμπατζής