Μεγάλη νίκη για τον Άρη, 5-0 τη Δάφνη

Ο Άρης Μελισσατίκων πέτυχε νίκη με ευρύ σκορ, καθώς επικράτησε εντός έδρας της Δάφνης με 5-0. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο γήπεδο της Νεάπολης για την πέμπτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΘ. Το παιχνίδι ξεκίνησε στις 11:00. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Παπαγιαννόπουλος στο 9΄, Στραβέλας στο 17΄, Πετρόπουλος στο 32΄, Ακτσιαλής στο 52΄ και Τσίρος στο 74΄.

Ο Άρης Μελισσατίκων κατάφερε να ανοίξει το σκορ από νωρίς. Ο Παπαγιαννόπουλος στο 9΄ με σουτ έγραψε το 1-0. Μετά από οκτώ λεπτά ο Στραβέλας με πλασέ έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων. Η Δάφνη από το 22΄ έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Χαλαστάρα από το διαιτητή της αναμέτρησης, κ. Βλάχο, για απόκρουση με το χέρι εκτός περιοχής. Δέκα λεπτά αργότερα ο Πετρόπουλος με προσωπική ενέργεια ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 52΄ ο Ακτσιαλής σημείωσε το 4-0, ενώ ο Τσίρος στο 74΄ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Σκόρερ: Παπαγιαννόπουλος 9΄, Στραβέλας 17΄, Πετρόπουλος 32΄, Ακτσιαλής 52΄, Τσίρος 74΄
Διαιτητής: Βλάχος
Α΄ Βοηθός: Πετρόπουλος
Β΄ Βοηθός: Μπασδέκη
Παρατηρητής: Παγωνόπουλος

AΡΗΣ ΜΕΛΙΣΣΑΤΙΚΩΝ: Κουρίτας, Τσίρος, Μυλωνάς, Τσιαντής, Γεωργούλας (67΄ Γκοτζόπουλος), Περιβολιώτης, Ίμπρα, Παπαγιαννόπουλος, Στραβέλας (62΄ Ασημάκης), Ακτσιαλής (62΄ Νινιζόπουλος), Πετρόπουλος
ΔΑΦΝΗ: Χαλαστάρας, Παπανίκος (37΄ Νικηφοράκης), Βλαχάβας (22΄ Μπαρτζώκας), Χιώτης, Τσάτσος, Αβλουγιάρης, Τσόντζορας, Παπαστεργίου, Γιούργας (46΄ Ευαγγελός), Σιαμέτης, Δεμίρης