Μία ΝΙΚΗ και μία ήττα ο απολογισμός του Σαββατοκύριακου

Μία νίκη και μία ήττα ο απολογισμός του Σαββατοκύριακου για τη γυναικεία ομάδα της Νίκης Βόλου. Στο παιχνίδι του Σαββάτου (5/12) οι κυανόλευκες αν και βρέθηκαν πίσω στα σετ με 2-0, κατάφεραν τελικά να γυρίσουν το παιχνίδι, κερδίζοντας τον Αλμυρό με 2-3 σετ για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στο παιχνίδι της Κυριακής (6/12) με τη Φθία στο Χαλκιοπούλειο της Λαμίας η Νίκη δεν τα καταφέρε εξίσου καλά, καθώς ηττήθηκε με 3-1 σετ πληρώνοντας τις απουσίες και την κούραση της. Έμεινε πάλι στο σκορ με 2-0 σετ, μείωσε στη συνέχεια σε 2-1, ωστόσο στο τέταρτο σετ, αν και προηγήθηκε αρχικά με 6 πόντους διαφορά τελικά έχασε το σετ με 29-27 και δεν μπόρεσε να οδηγήσει το παιχνίδι στο ται μπρέικ για δεύτερη συνεχόμενη φορά, με αποτελέσμα να αποκλειστεί από τη Β΄ Φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Το επόμενο παιχνίδι της Νίκης Βόλου είναι το ερχόμενο Σάββατο 12/12/2015 για το πρωτάθλημα με αντίπαλο τον πρωτοπόρο Γ.Σ. Νίκαιας Λάρισας.