Με “τεσσάρα” στους “8” η Α.Ε. Διμηνίου

Αν και η Δήμητρα προηγήθηκε με 0-1, η Α.Ε. Διμηνίου στη συνέχεια σημείωσε τέσσερα τέρματα και έφτασε σε μια άνετη νίκη με 4-1. Ο Ποζιόπουλος στο 6′ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, με τον Ζιώγα να φέρνει το ματς στα ίσια…

…στο 19′.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Διμηνίου πήρε τα ηνία του παιχνιδιού και με τον Αξιώτη στο 50′ και στο 65′ έγραψε το 3-1, ενώ στις καθυστερήσεις, στο 93′, ο νεαρός Φουρκιώτης διαμόρφωσε το τελικό 4-1.
Α.Ε. ΔΙΜΗΝΙΟΥ: Κοντογιάννης, Ζάγκας, Μπαλτσιάκης, Μαυρίδης, Χάνος (70′ Σταματόπουλος), Μόσιος (70′ Φουρκιώτης), Αποστολίδης, Ζιώγας (75′ Κωτούλας), Αξιώτης, Χονδρός, Ανατολής.
ΔΗΜΗΤΡΑ: Σαρρής, Αντωνιάδης, Ζουμπόπουλος, Τσέργας, Κόκκαλης, Φιλατζικιώτης, Ποζιόπουλος (78′ Μηλιώνης), Σιαμέτης, Μαστακούλης, Μαντάρας, Πιπινής (80′ Ματρακίδης).