Γκολ και… ξύλο στην Ξάνθη

Μετά από ένα επεισοδιακό παιχνίδι, η Ξάνθη έκανε… σεφτέ στην Super League 2, επικρατώντας του Ιωνικού με 1-0, χάρη στο γκολ του Καπνίδη στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων!

Μάλιστα, ο «χρυσός» σκόρερ για τους Ακριτες πέρασε αλλαγή στο ματς στο 89’, για να σκοράρει τελικά εννιά λεπτά μετά, οδηγώντας τους Νικαιώτες στην πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα.

Στα αξιοσημείωτα και η πεντάλεπτη διακοπή της αναμέτρησης, λόγω… έντασης -σε παιχνίδι με διαπιστευμένους, σημειωτέον- στις κερκίδες του γηπέδου…

ΞΑΝΘΗ (Πόποβιτς): Μπέντο, Τσαμούρης (77′ Κέβιν Γκαρσία), Τζούρμαν, Θυμιάνης, Θ. Παπάζογλου (89′ Καπνίδης), Τάτος, Σιατραβάνης (77′ Μυστακίδης), Στάθης, Δημούτσος, Βέρκερ, Έμπερτ.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Ομάρ, Μουστάκης, Κύργιας, Φουρλάνος, Κόρμπος (7′ λ.τρ. Τιεντσέ), Γκοτσούλιας, Μπρίτο (57′ Ματσούκας), Μάναλης (88′ Σινγκ), Ρόλε, Κάστρο.