Νίκη με 3-1 σετ επί του Μεδέωνα Βοιωτίας για τους άνδρες της Αργούς

Με νίκη έκλεισαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2015, οι άνδρες του ΑΣ ΑΡΓΩ στο πρωτάθλημα της Β΄εθνικής , αφού πρώτα χρειάστηκε να κάμψουν την σθεναρή αντίσταση του ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ, στον αγώνα της 6ης αγωνιστικής που έγινε την Κυριακή στο κλειστό Βάκης Παρασκευόπουλος. Η Βολιώτικη ομάδα αν και έχασε το πρώτο σετ από την πολύ καλή χθες ομάδα των Βοιωτών, ιδιαίτερα στον αμυντικό τομέα, κατόρθωσε στη συνέχεια να ισορροπήσει το παιχνίδι και με μεγάλη αποτελεσματικότητα στην επίθεση, κέρδισε τα τρία επόμενα σετ γράφοντας το τελικό σκορ 3-1 υπέρ της.

Τα σετ: 23-25, 28-26, 25-21,25-13

Διαιτητές του αγώνα ο κος Κολτσίδας Ευάγγελος και η κα Μαλλιάρα Κων/να.

Η επόμενη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη στις 9 Ιανουαρίου του νέου έτους , αφού μεσολαβεί ολιγοήμερη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω των εορτών, με την ΑΡΓΩ να αντιμετωπίζει στη Λαμία την ομάδα της ΦΘΙΑ.

ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ:(Σπ. Γεωργούλας) Ιτούδης, Κούντριας, Κόκκας (λ), Τερνιώτης, Φουρκιώτης, Λέντιο, Τσιάκαλος, Βούλγαρης, Πασπαράκης, Παπαδημητρίου.
ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ: Αντωνάκης,Καρανισάς ,Κούκος,Παπαδούλης,Καλλιακμάνης,Αγάθης,Καζάκης