Σ. Παπαδόπουλος: Στο ποδόσφαιρο κερδίζει ο πιο έξυπνος

Στο πέναλτι που δεν έδωσε ο διαιτητής στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης εστίασε ο Σούλης Παπαδόπουλος στη συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε μετά την εκτός έδρας ήττα της ομάδας του με 1-0 από την Καλλιθέα. Ο τεχνικός του Ολυμπιακού Βόλου ανέφερε πως αν ο διαιτητής έδινε πέναλτι και κόκκινη κάρτα σε εκείνη τη φάση, το παιχνίδι θα μπορούσε να έχει διαφορετική εξέλιξη. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Σούλη Παπαδόπουλου:

«Συγχαρητήρια στην Καλλιθέα για τη νίκη της. Στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος, κερδίζει και ο πιο έξυπνος. Αντιμετωπίσαμε μια πολύ καλή ομάδα όπως η Καλλιθέα, με πολύ καλούς ποδοσφαιριστές από τη μέση και μπροστά. Αν ο διαιτητής μας έδινε το πέναλτι, που ήταν και κόκκινη, δεν ξέρεις ποτέ πως θα εξελισσόταν αυτό το παιχνίδι. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε μεγάλες ευκαιρίες, ενώ στο δεύτερο προσπαθήσαμε να βγούμε μπροστά με αντεπιθέσεις. Έγινε ένα σουτ, απέκρουσε ο τερματοφύλακας μας και από εκείνο το κόρνερ προήλθε το γκολ και έτσι κέρδισε η Καλλιθέα. Δεν έχω παράπονο από τους ποδοσφαιριστές μου, οι οποίοι έτρεξαν πολύ και προσπάθησαν. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο».