Το καλεντάρι της Football League: Πότε είναι προγραμματισμένες οι εμβόλιμες

Μοιράσου το άρθρο
  • 7
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    7
    Shares

Το πρωτάθλημα της Football League ανοίγει την αυλαία του με το παιχνίδι Νίκη Βόλου – Αιγάλεω, στο Πανθεσσαλικό Στάδιο (ΕΡΤ3), το Σάββατο 27 Μαρτίου. Η δεύτερη αγωνιστική θα είναι εμβόλιμη και θα διεξαχθεί την Τετάρτη 31 Μαρτίου, ενώ η δεύτερη εβδομάδα δεν θα περιλαμβάνει εμβόλιμη αγωνιστική. Οπότε η 3η αγωνιστική θα πραγματοποιηθεί το Σαββατοκύριακο 3-4 Απριλίου και η 4η στις 11 Απριλίου.

Δείτε το καλεντάρι του πρωταθλήματος μέχρι το τέλος του που είναι προγραμματισμένο για τις 27 Ιουνίου.

Football League 2020-21: Βόρειος όμιλος

 

1η (28/03) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η (09/05)

Απόλλων Πόντου – Θεσπρωτός
Καβάλα – Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίγλια
Πιερικός – Αλμωπός Αριδαίας
Βέροια – Κοζάνη

 

(31/03) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11η (12/05)

Θεσπρωτός – Καβάλα
Βέροια – Απόλλων Πόντου
Τρίγλια – Αλμωπός Αριδαίας
Πανσερραϊκός – Πιερικός
Κοζάνη – Ολυμπιακός Βόλου

 

(04/04) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η (16/05)

Απόλλων Πόντου – Καβάλα
Ολυμπιακός Βόλου – Βέροια
Πιερικός – Θεσπρωτός
Τρίγλια – Πανσερραϊκός
Αλμωπός Αριδαίας – Κοζάνη

 

(11/04) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η (23/05)

Θεσπρωτός – Τρίγλια
Βέροια – Αλμωπός Αριδαίας
Καβάλα – Πιερικός
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Πόντου
Κοζάνη – Πανσερραϊκός

 

(14/04) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η (30/05)

Απόλλων Πόντου – Πιερικός
Αλμωπός Αριδαίας – Ολυμπιακός Βόλου
Τρίγλια – Καβάλα
Πανσερραϊκός – Βέροια
Θεσπρωτός – Κοζάνη

 

(18/04) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η (06/06)

Βέροια – Θεσπρωτός
Ολυμπιακός Βόλου – Πανσερραϊκός
Πιερικός – Τρίγλια
Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου
Κοζάνη – Καβάλα

 

(25/04) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η (13/06)

Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Βόλου
Καβάλα – Βέροια
Τρίγλια – Απόλλων Πόντου
Πανσερραϊκός – Αλμωπός Αριδαίας
Κοζάνη – Πιερικός

 

(28/04)ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η (20/06)

Απόλλων Πόντου – Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου – Καβάλα
Πιερικός – Βέροια
Αλμωπός Αριδαίας – Θεσπρωτός
Κοζάνη – Τρίγλια

 

(05/05)ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η (27/06)

Βέροια – Τρίγλια
Καβάλα – Αλμωπός Αριδαίας
Πιερικός – Ολυμπιακός Βόλου
Πανσερραϊκός – Θεσπρωτός
Απόλλων Πόντου – Κοζάνη

Football League 2020-21: Νότιος όμιλος

 

1η (28/03) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η (09/05)

Νίκη Βόλου – Αιγάλεω
Ιάλυσος – Καλλιθέα
Αστέρας Βλαχιώτη – Ασπρόπυργος
Σαντορίνη – Καλαμάτα
Ρόδος – Επισκοπή

 

 

2η (31/03) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11η (12/05)

Αιγάλεω – Ιάλυσος
Ρόδος – Νίκη Βόλου
Ασπρόπυργος – Καλαμάτα
Καλλιθέα – Σαντορίνη
Επισκοπή – Αστέρας Βλαχιώτη

 

 

3η (04/04) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η (16/05)

Νίκη Βόλου – Ιάλυσος
Αστέρας Βλαχιώτη – Ρόδος
Σαντορίνη – Αιγάλεω
Ασπρόπυργος – Καλλιθέα
Καλαμάτα – Επισκοπή

 

 

4η (11/04) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η (23/05)

Αιγάλεω – Ασπρόπυργος
Ρόδος – Καλαμάτα
Ιάλυσος – Σαντορίνη
Αστέρας Βλαχιώτη – Νίκη Βόλου
Επισκοπή – Καλλιθέα

 

5η (14/04) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η (30/05)

Νίκη Βόλου – Σαντορίνη
Καλαμάτα – Αστέρας Βλαχιώτη
Ασπρόπυργος – Ιάλυσος
Καλλιθέα – Ρόδος
Αιγάλεω – Επισκοπή

 

 

6η (18/04) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η (06/06)

Ρόδος – Αιγάλεω
Αστέρας Βλαχιώτη – Καλλιθέα
Σαντορίνη – Ασπρόπυργος
Καλαμάτα – Νίκη Βόλου
Επισκοπή – Ιάλυσος

 

 

7η (25/04) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η (13/06)

Αιγάλεω – Αστέρας Βλαχιώτη
Ιάλυσος – Ρόδος
Ασπρόπυργος – Νίκη Βόλου
Καλλιθέα – Καλαμάτα
Επισκοπή – Σαντορίνη

 

 

8η (28/04)ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η (20/06)

Νίκη Βόλου – Καλλιθέα
Αστέρας Βλαχιώτη – Ιάλυσος
Σαντορίνη – Ρόδος
Καλαμάτα – Αιγάλεω
Επισκοπή – Ασπρόπυργος

 

 

9η (05/05)ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η (27/06)

Ρόδος – Ασπρόπυργος
Ιάλυσος – Καλαμάτα
Σαντορίνη – Αστέρας Βλαχιώτη
Καλλιθέα – Αιγάλεω
Νίκη Βόλου – Επισκοπή