Στις καθυστερήσεις η πρώτη νίκη του Γ.Σ. Αλμυρού κόντρα στον Φωκικό

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής πέτυχε ο Γ.Σ. Αλμυρού, επικρατώντας με 2-1 του Φωκικού στο στάδιο «Αθ. Διάκος». Η νίκη της ομάδας του Θάνου Θεοδώρου ήρθε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με γκολ του Θωμά Μυργιώτη στο 95’.

Ο ΓΣΑ μπήκε δυνατά στο ματς και στο 16ο λεπτό πέτυχε το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα με πέναλτι το οποίο αξιοποίησε ο Καραλούλης (1-0).

Στην επανάληψη ο Φωκικός ισοφάρισε στο 73’. Σκόρερ ο Κωστακιώτης με κεφαλιά μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Γκούρα.

Παρά την πίεση που άσκησε στη συνέχεια ο Αλμυρός, η άμυνα του Φωκικού στεκόταν πολύ καλά. Όμως, ο Θωμάς Μυργιώτης κατάφερε στο 95’ να σκοράρει και να δώσει μια τεράστια νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής: Αντωνίου (ΕΠΣ Λάρισας).
Βοηθοί: Δεδικούσης, Κοντογιώργος (ΕΠΣ Λάρισας).
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Χαλάτσης, Λάμπος (63’ Πρ. Κουτσούκης), Παπαεμμανουηλίδης (85’ Κασιούρας), Πλαβός, Κυριάκος (63’ λ.τρ. Δημουλάς), Θεοδωρόπουλος, Αραπίτσας (63’ Κατσαβριάς), Καραλούλης, Αλαμάνης (55’ Μυργιώτης), Κοντοβάς, Βαγενάς.
ΦΩΚΙΚΟΣ: Φαλαγγίτης, Δάρρας, Ζιώγας, Κουμουτσέας, Κουρέλης, Βήτος, Τοπούζι (66’ Γκούρα), Ακασού (66’ Βύνιας), Αλτάνης (87’ Πολίτης), Κωστακιώτης, Ζαφειρόπουλος.