”Έβρεξε” γκολ στα Λεχώνια

Πρέμιερ Λιγκ θύμισε το παιχνίδι Ένωση Λεχωνίων Νηλέα – Ακρόπολη Σέσκλου, το οποίο έληξε με σκορ 6-2 υπέρ των φιλοξενουμένων. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο γήπεδο Λεχωνίων για την 9η αγωνιστική της Β΄ ΕΠΣΘ. Η Ακρόπολη πήρε προβάδισμα στο σκορ από το 18΄ με γκολ του Φώτου Δ., με τον Παγώνη να σημειώνει με πλασέ το 2-0 στο 20΄. Ο Κολημήτρας με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0 στο 37΄. Στις αρχές τις της επανάληψης ο Φιλίππου μείωσε με δύο προσωπικά του τέρματα σε 3-2. Στο 83΄ ο Κολημήτρας και πάλι σημείωσε το 4-2, ενώ ο Τσούτσας με κεφαλιά στο 85΄ ανέβασε στα τρία τέρματα τη διαφορά. Το τελικό 6-2 διαμόρφωσε ο Μιχολίτσης στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΈΝΩΣΗ ΛΕΧΩΝΙΩΝ ΝΗΛΕΑ: Ρενάτο, Ξενάκης, Κάτσης, Ντενίζ, Αϊδινής, Κολλιός, Κατσιάκης, Φιλίππου, Μεντής (52΄ Κλήμης), Φουρκιώτης, Σκόνδρας
ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΣΕΣΚΛΟΥ: Μιχέας, Αξιώτης (90΄ Τάμπας), Παπάς (72΄ Ζααμάνης), Φώτου Φ. (86΄ Τσούτσας Χ.), Τσούτσας Α., Φώτου Δ., Πασσιάς, Μιχολίτσης, Κολημήτρας Α., Κολημήτρας Κ., Παγώνης