![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Η Γενική Συνέλευση του Διαγόρα που πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Δευτέρας, επισημοποίησε, οριστικά πλέον, την παραίτηση του Σάκη Πρασσά από την προεδρία του συλλόγου αλλά και των υπόλοιπων μελών της Διοίκησης.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Διάδοχη κατάσταση δεν υπάρχει και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου ο σύλλογος δεν αναμένεται να δηλώσει συμμετοχή στο πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής αλλά ούτε και και στο τοπικό πρωτάθλημα.
Η εξέλιξη αυτή όπως αναφέρει χαρακτηριστικά η ανακοίνωση του συλλόγου “είναι ιδιαίτερα στενάχωρη για όλους μας αλλά και επιβεβλημένη από το πλήρωμα του χρόνου”.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις