Δεν τα κατάφερε η Νίκη κόντρα στους Τιτάνες Δράμας

Νικήτριες από τον Βόλο έφυγαν οι Τιτάνες Δράμας επικρατώντας της Νίκης Βόλου με 38-58 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών.
Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε από το ξεκίνημα τα ηνία του αγώνα όπου έφτασε να προηγείται μέχρι και 10 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο (8-18). Η Νίκη Βόλου μείωσε γρήγορα στους επτά (12-19) και στη συνέχεια είχε τις ευκαιρίες να ανατρέψει την εις βάρος της διαφορά. Για 30 αγωνιστικά λεπτά οι “κυανόλευκες” πάλεψαν και ήταν μέσα…

…στη διεκδίκηση του αγώνα, όμως τα λάθη κυρίως στον επιθετικό τομέα όπου δεν ολοκλήρωσαν με καλάθι αρκετές εύκολες φάσεις, δεν τις επέτρεψαν να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο.
Πλούσιο για ακόμη ένα παιχνίδι το απουσιολόγιο της Νίκης Βόλου καθώς ο Γιάννης Στεργιόπουλος δεν είχε στη διάθεσή του, τις Χαβαλέ, Χρήστου, Σολωμού, Καρύδη, Γκίνο, Αλεξίου και Μουρδουκούτα.
Το τμήμα μπάσκετ γυναικών του Γ.Σ. Νίκη Βόλου θέλει να ευχαριστήσει θερμά τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο Νέας Ιωνίας για να υποστηρίξουν την ομάδα.

Διαιτητές: Παπαθωμά-Λελούδας
Τα δεκάλεπτα: 12-19, 21-31, 33-44, 38-58
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Παγκαλίδου 10, Γεροκώστα, Παρασχάκη 8, Γιοβανάκη 2, Ματθαιακάκη, Ντέγκα, Κοπάνου 2, Μπράχου 9 (1), Στρίγκου 2, Μάντζου 5 (1).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Καριώτη Κ. 2, Θωμά 7 (1), Γαϊτανίδου 9, Καριώτη Μ. 2, Γαϊτάνη Α. 12, Γαϊτάνη Ε. 13, Χρυσοστομίδου 13 (3), Κυριακίδου.