Ολυμπιακοί Αγώνες: Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών

Μοιράσου το άρθρο
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Το SPORT24 σας παρουσιάζει το αναλυτικό πρόγραμμα όλων των Ελλήνων αθλητών που θα συμμετάσχουν στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Η ώρα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες πλησιάζει. Από την Παρασκευή 23 Ιουλίου οι Έλληνες αθλητές θα ριχτούν στη μάχη των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο.

Εκεί όπου 83 αθλητές μας θα αγωνιστούν με στόχο το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα και γιατί όχι για την κατάκτηση μεταλλίων. Ήδη, όλοι τους είναι νικητές αφού βρίσκονται ανάμεσα στους κορυφαίους των αθλημάτων τους σε όλο τον κόσμο.

Το SPORT24 θα σας μεταφέρει κάθε ημέρα όλα όσα θα γίνονται στο Τόκιο με τους Έλληνες αθλητές να βρίσκονται φυσικά στο προσκήνιο. Για αυτό το λόγο σας ετοιμάσαμε το αναλυτικό πρόγραμμα όλων των αθλητών μας το οποίο πέρα από τις δεδομένες αγωνιστικές υποχρεώσεις του περιλαμβάνει και τις πιθανές.

Τι σημαίνει αυτό; Για παράδειγμα ένας αθλητής ή μια αθλήτρια που συμμετέχει στον προκριματικό ενός αγωνίσματος θα μπορείτε να δείτε όλο το πρόγραμμα του μέχρι τον τελικό.

Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες

Παρασκευή 23 Ιουλίου

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 05:00

  • Ατομικό γυναικών: Αγώνες κατάταξης – Ευαγγελία Ψάρρα

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 04:10

  • Μονό σκιφ ανδρών: Προκριματικές σειρές – Στέφανος Ντούσκος
  • Μονό σκιφ γυναικών: Προκριματικές σειρές – Αννέτα Κυρίδου

Σάββατο 24 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:30

  • 400μ μικτή ατομική ανδρών: Προκριματικές σειρές – Απόστολος Παπαστάμος
  • 100μ πεταλούδα γυναικών: Προκριματικές σειρές – Άννα Ντουντουνάκη

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Διάρκεια αγώνων: 08:30 – 10:00

  • Προκριματικός ανδρών – Λευτέρης Πετρούνιας

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Πρώτος γύρος μονό ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς
  • Πρώτος γύρος μονό γυναικών – Μαρία Σάκκαρη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 04:30

  • Μονό σκιφ γυναικών: Ρεπεσάζ – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Ρεπεσάζ – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Δίκωπος γυναικών: Προκριματικές σειρές – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ

Διάρκεια αγώνα: 05:00 – 12:15

  • Αγώνας ανδρών – Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 06:45

  • Μονό ανδρών: Προκριματικός γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης

Διάρκεια αγώνων: 08:15 – 11:15

  • Μονό ανδρών: Πρώτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης

Διάρκεια αγώνων: 11:30 – 16:30

  • Μονό ανδρών: Πρώτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης

Κυριακή 25 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων:

  • 400μ. μικτή ατομική ανδρών: Τελικός – Απόστολος Παπαστάμος (εφόσον προκριθεί)
  • 100μ. πεταλούδα γυναικών: Ημιτελικοί – Άννα Ντουντουνάκη (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων:

  • 100μ. ύπτιο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Απόστολος Χρήστου
  • 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Συμμετοχή εθνικής ομάδας

Τένις

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Πρώτος γύρος μονό ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς
  • Πρώτος γύρος μονό γυναικών – Μαρία Σάκκαρη

ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

Διάρκεια αγώνων: 4:00 – 6:50

  • Αγώνας ομίλου: Ουγγαρία – Ελλάδα

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 3:00 – 10:00

  • Σκιτ ανδρών: Προκριματικός – Πρώτη ημέρα – Νίκος Μαυρομάτης

Διάρκεια αγώνων: 3:00 – 10:30

  • Αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10m: Προκριματικός – Άννα Κορακάκη
  • Αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10m: Τελικός – Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-3 – Βύρωνας Κοκκαλάνης
  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-3 – Κατερίνα Δίβαρη
  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 – Βασιλεία Καραχάλιου

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 05:40

  • Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 25-32 – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Δίκωπος γυναικών: Ρεπεσάζ – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)

ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ

Διάρκεια αγώνων: 04:00 – 11:00

  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Γύρος των 16 (8 αγώνες) – Φένια Τζέλη
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Προημιτελικά (4 αγώνες) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ημιτελικά (2 αγώνες) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 16:30

  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ρεπεσάζ (2 αγώνες)
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνες χάλκινου μεταλλίου) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνας χρυσού μεταλλίου – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 8:00 – 11:45

  • Μονό ανδρών: Δεύτερος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Δευτέρα 26 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 04: 30 – 06:40

  • 100μ. πεταλούδα γυναικών: Τελικός – Άννα Ντουντουνάκη (εφόσον προκριθεί)
  • 100μ. ύπτιο ανδρών: Ημιτελικοί – Απόστολος Χρήστου (εφόσον προκριθεί)
  • 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών: Τελικός – Συμμετοχή εθνικής ομάδας (εφόσον προκριθεί)

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Δεύτερος γύρος μονό ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς
  • Δεύτερος γύρος μονό γυναικών – Μαρία Σάκκαρη

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 3:00 – 11:15

  • Σκιτ ανδρών: Προκριματικός – Δεύτερη ημέρα – Νίκος Μαυρομάτης
  • Σκιτ ανδρών: Τελικός – Νίκος Μαυρομάτης (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 4-6 – Βύρωνας Κοκκαλάνης
  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 4-6 – Κατερίνα Δίβαρη
  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 3-4 – Βασιλεία Καραχάλιου

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 05:20

  • Μονό σκιφ γυναικών: Προημιτελικοί – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Προημιτελικοί – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)

ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνα: 09:00 – 11:00

  • Αγώνας ανδρών – Περικλής Ηλίας

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 10:20

  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των “64” – Δώρα Γκουντούρα
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των “32” – Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των “16” – Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών προημιτελικοί – Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 12:00 – 16:10

  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των ημιτελικοί – Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών αγώνας χάλκινου μεταλλίου – Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών αγώνας χρυσού μεταλλίου – Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 04:00 – 07:00

  • Μονό ανδρών: Δεύτερος γυρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)
  • Μονό γυναικών: Δεύτερος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 8:30 – 11:30

  • Μονό ανδρών: Τρίτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Τρίτη 27 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 04:30 – 06:25

  • 100μ. ύπτιο ανδρών: Τελικός – Απόστολος Χρήστου (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:30

  • 800μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Κωνσταντίνος Εγγλεζάκης, Δημήτρης Μάρκος

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Δεύτερος γύρος μονό ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Τρίτος γύρος μονό γυναικών – Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)

ΠΟΛΟ

Διάρκεια αγώνων: 8:00 – 10:50

  • Αγώνας ομίλου: Ιταλία – Ελλάδα

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:30 – 07:25

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 10:00 – 13:55

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

ΤΖΟΥΝΤΟ

Διάρκεια αγώνων: 05:00 – 08:30

  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Προκριματικός γύρος – Αλέξης Ντανατσίδης
  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Προημιτελικοί – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 11:00 – 13:50

  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Ρεπεσάζ – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Ημιτελικοί – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Τελικός – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 4:00 – 7:00

  • Μονό ανδρών: Τρίτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 8:30 – 11:30

  • Μονό ανδρών: Τρίτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)
  • Μονό ανδρών: Γύρος των 16 – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:30 – 16:30

  • Μονό ανδρών: Γύρος των 16 – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 5-6 – Βασιλεία Καραχάλιου
  • Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-2 – Ιωάννης Μιτάκης

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 04:00

  • Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 13-24 – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 13-24 – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Δίκωπος γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)

Τετάρτη 28 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:30

  • 200μ. μικτή ατομική ανδρών: Προκριματικός Ανδρέας Βαζαίος, Απόστολος Παπαστάμος

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Τρίτος γύρος μονό ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Προημιτελικοί μονό γυναικών – Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)
  • Πρώτος γύρος μικτού – Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-9 – Βύρωνας Κοκκαλάνης
  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-9 – Κατερίνα Δίβαρη
  • Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 3-4 – Ιωάννης Μιτάκης
  • 470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-2 – Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
  • 470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 – Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:30 – 07:25

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 10:00 – 12:40

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 05:40

  • Μονό σκιφ γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ

Διάρκεια αγώνα: 05:30 – 11:40

  • Ατομική χρονομέτρηση ανδρών – Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

ΤΖΟΥΝΤΟ

Διάρκεια αγώνων: 05:00 – 08:30

  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Προκριματικός γύρος – Ελισάβετ Τελτσίδου
  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Προημιτελικοί – Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 11:00 – 13:50

  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Ρεπεσάζ
  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Ημιτελικοί – Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο – Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Τελικοί – Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 4:00 – 7:00

  • Μονό ανδρών: Προημιτελικοί – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 9:00 – 12:00

  • Μονό ανδρών: Προημιτελικοί – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 14:00 – 16:00

  • Μονό ανδρών: Προημιτελικοί – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Πέμπτη 29 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια Αγώνων: 04:30 – 07:10

  • 800μ. ελεύθερο ανδρών: Τελικός – Κωνσταντίνος Εγγλεζάκης, Δημήτρης Μάρκος (εφόσον προκριθούν)
  • 200μ. μικτή ατομική ανδρών: Ημιτελικοί – Ανδρέας Βαζαίος, Απόστολος Παπαστάμος (εφόσον προκριθούν)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:30

  • 4Χ100 Μικτή ατομική: Προκριματικές σειρές – Συμμετοχή εθνικής ομάδας

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Προημιτελικοί μονού ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Ημιτελικοί μονού γυναικών – Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)
  • Προημιτελικοί μικτού – Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθούν)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 10-12 – Βύρωνας Κοκκαλάνης
  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 10-12 – Κατερίνα Δίβαρη
  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-8 – Βασιλεία Καραχάλιου
  • Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 5-6 – Ιωάννης Μιτάκης
  • 470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 3-4 – Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
  • 470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 3-4 – Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη

ΠΟΛΟ

Διάρκεια αγώνων: 12:20 – 15:10

  • Αγώνας ομίλου: Ελλάδα – Ιαπωνία

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 3:00 – 6:45

  • Σπορ πιστόλι γυναικών 25m: Βολές ακριβείας – Άννα Κορακάκη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 05:50

  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός Ζ (Θέσεις κατάταξης 31-32) – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός Ζ (Θέσεις κατάταξης 31-32) – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός E (Θέσεις κατάταξης 25-30) – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός E (Θέσεις κατάταξης 25-30) – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Δίκωπος γυναικών: Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)
  • Δίκωπος γυναικών: Τελικός B (Θέσεις κατάταξης 7-12) – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός Δ (Θέσεις κατάταξης 19-24) – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός Δ (Θέσεις κατάταξης 19-24) – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:30 – 07:25

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 10:00 – 12:40

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 9:00 – 11:00

  • Μονό ανδρών: Ημιτελικοί – Πανιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Παρασκευή 30 Ιουλίου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 09:00

  • 100μ. γυναικών: Πρώτος προκριματικός γύρος – Ραφαέλα Σπανουδάκη

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:00

  • Τριπλούν γυναικών: Προκριματικός γύρος – Βούλα Παπαχρήστου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:30

  • 50μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Κριστιάν Γκολομέεβ

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 6:00 – 14:00

  • Ημιτελικοί μονού ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Ημιτελικοί μικτού – Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθούν)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 3:00 – 11:00

  • Σπορ πιστόλι γυναικών 25m: Προκριματικός – Άννα Κορακάκη
  • Σπορ πιστόλι γυναικών 25m: Τελικός – Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:30 – 05:15

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “16” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 08:45 – 11:20

  • Ατομικό γυναικών: Προημιτελικοί – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)
  • Ατομικό γυναικών: Ημιτελικοί – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)
  • Ατομικό γυναικών: Μικρός τελικός – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)
  • Ατομικό γυναικών: Τελικός – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 9-10 – Βασιλεία Καραχάλιου
  • 470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 5-6 – Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
  • 470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 5-6 – Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:45 – 04:55

  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός Γ (Θέσεις κατάταξης 13-18) – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός Γ (Θέσεις κατάταξης 13-18) – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός B (Θέσεις κατάταξης 7-12) – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός B (Θέσεις κατάταξης 7-12) – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 14:00 – 16:10

  • Μονό ανδρών: Αγώνας χάλκινου μεταλλίου – Παναγιώτης Γκιώνης (εάν προκριθεί)
  • Μονό ανδρών: Αγώνας χρυσού μεταλλίου – Παναγιώτης Γκιώνης (εάν προκριθεί)

Σάββατο 31 Ιουλίου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 09:00

  • Δισκοβολία γυναικών: Προκριματικός γύρος – Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου
  • Άλμα επί κοντώ ανδρών: Προκριματικός γύρος – Εμμανουήλ Καραλής, Κώστας Φιλιππίδης
  • 100μ. με εμπόδια γυναικών: Προκριματικός γύρος – Ελισσάβετ Πεσιρίδου

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:55

  • Μήκος ανδρών: Προκριματικός – Μίλτος Τεντόγλου
  • 100μ. γυναικών: Ημιτελικοί – Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)
  • 100μ γυναικών: Τελικός – Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 04:30 – 06:20

  • 50μ. ελεύθερο ανδρών: Ημιτελικοί – Κρίστιαν Γκολομέεβ (εφόσον προκριθεί)
  • 4Χ100μ. μικτή: Τελικός – Συμμετοχή εθνικής ομάδας (εφόσον προκριθεί)

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Αγώνας χάλκινου μεταλλίου μονού ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Αγώνας χάλκινου μεταλλίου μονού γυναικών – Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)
  • Τελικός μονού γυναικών – Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)
  • Αγώνας χάλκινου μεταλλίου μικτού – Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθούν)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-8 – Ιωάννης Μιτάκης
  • RS:X Γυναικών: Κούρσα μεταλλίων – Κατερίνα Δίβαρη (εφόσον προκριθεί)
  • RS:X Ανδρών: Κούρσα μεταλλίων – Βύρωνας Κοκκαλάνης (εφόσον προκριθεί)

ΠΟΛΟ

Διάρκεια αγώνων:

  • Αγώνας ομίλου: Νότια Αφρική – Ελλάδα

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

Έναρξη αγώνα: 05:30

  • Κατηγορία 96κ.: Θοδωρής Ιακωβίδης

ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03:10 – 06:00

  • Σφυροβολία γυναικών: Προκριματικός γύρος – Σταματία Σκαρβέλη

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:55

  • 100μ. με εμπόδια γυναικών: Ημιτελικοί – Ελισσάβετ Πεσιρίδου (εφόσον προκριθεί)
  • Τριπλούν γυναικών: Τελικός – Βούλα Παπαχρήστου (εφόσον προκριθεί)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων:

  • 50μ. ελεύθερο ανδρών: Τελικός – Κριστιαν Γκολομέεβ (εφόσον προκριθεί)

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 6:00 – 14:00

  • Τελικός μονού ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Αγώνας χάλκινου μεταλλίου μικτού – Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθούν)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • Finn ανδρών: Ιστιοδρομίες 9-10 – Ιωάννης Μιτάκης
  • 470 ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-8 – Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
  • 470 γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-8 – Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη
  • Laser Radial γυναικών: Κούρσα μεταλλίων – Βασιλεία Καραχάλιου (εφόσον προκριθεί)

Δευτέρα 2 Αυγούστου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03.00 – 05:55

  • Σφυροβολία ανδρών: Μιχάλης Αναστασάκης, Χρήστος Φραντζεσκάκης
  • Μήκος ανδρών: Τελικός – Μίλτος Τεντόγλου (εφόσον προκριθεί)
  • 200μ. γυναικών: Προκριματικός γύρος – Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)
  • 100μ. με εμπόδια γυναικών: Τελικός – Ελισσάβετ Πεσιρίδου (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 16:00

  • Επί κοντώ γυναικών: Προκριματικός γύρος – Κατερίνα Στεφανίδη, Νικόλ Κυργιακοπούλου, Ελένη Πολακ
  • 200μ. γυναικών: Ημιτελικοί – Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)
  • Δισκοβολία γυναικών: Τελικός – Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (εφόσον προκριθεί)

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Διάρκεια αγώνων: 11:00 – 16:40

  • Τελικός κρίκων ανδρών – Λευτέρης Πετρούνιας (αν προκριθεί)

ΠΟΛΟ

Διάρκεια αγώνων: 4:00 – 6:50

  • Αγώνας ομίλου: Ελλάδα – ΗΠΑ

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 – 15:45

  • Ντουέτο ελεύθερο πρόγραμμα προκριματικός – Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • 470 ανδρών: Ιστιοδρομίες 9-10 – Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
  • 470 γυναικών: Ιστιοδρομίες 9-10 – Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη

Τρίτη 3 Αυγούστου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 06:35

  • 110μ. με εμπόδια ανδρών: Προκριματικός γύρος – Κώστας Δουβαλίδης
  • Τριπλούν ανδρών: Προκριματικός γύρος – Δημήτρης Τσιάμης
  • 400μ. γυναικών: Προκριματικός γύρος – Ειρήνη Βασιλείου

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:55

  • Επι κοντώ ανδρών: Τελικός – Εμμανουήλ Καραλής, Κώστας Φιλιππίδης (εφόσον προκριθούν)
  • Σφυροβολία γυναικών: Τελικός – Σταματία Σκαρβέλη (εφόσον προκριθεί)
  • 200μ. γυναικών: Τελικός – Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 08:30 – 10:55

  • Finn ανδρών: Κούρσα μεταλλίων – Ιωάννης Μιτάκης

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 – 15:45

  • Ντουέτο: Τεχνικό πρόγραμμα – Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου

Τετάρτη 4 Αυγούστου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 06:25

  • 110μ. με εμπόδια ανδρών: Ημιτελικοί – Κώστας Δουβαλίδης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:30-16:00

  • 400μ. γυναικών: Ημιτελικοί – Ειρήνη Βασιλείου (εφόσον προκριθεί)
  • Σφυροβολία ανδρών: Τελικός – Μιχάλης Αναστασάκης, Χρήστος Φραντζεσκάκης (εφόσον προκριθούν)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 08:30 – 10:55

  • 470 ανδρών: Κούρσα μεταλλίων – Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής (εφόσον προκριθούν)
  • 470 γυναικών: Κούρσα μεταλλίων – Αιμιλία Τσουλφά, Αριάδνη Σπανάκη (εφόσον προκριθούν)

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 – 15:45

  • Ντουέτο: Ελεύθερο πρόγραμμα τελικός – Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου

ΠΕΜΠΤΗ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 09:05

  • Τριπλούν ανδρών: Τελικός – Δημήτρης Τσιάμης (εφόσον προκριθεί)
  • 110μ με εμπόδια ανδρών: Τελικός – Κώστας Δουβαλίδης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:45

  • Επί κοντώ γυναικών: Τελικός – Κατερίνα Στεφανίδη, Νικόλ Κυριακοπούλου, Ελένη Πόλακ (εφόσον προκριθούν)

ΜΑΡΑΘΩΝΙΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνα: 00:30 – 03:10

  • 10km ανδρών – Άλκης Κυνηγάκης

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ

Διάρκεια αγώνων: 09:30 – 12:50

  • Όμνιουμ ανδρών: Αγώνας Σκρατς – Χρήστος Βολικάκης
  • Όμνιουμ ανδρών: Αγώνας ρυθμού – Χρήστος Βολικάκης
  • Όμνιουμ ανδρών: Κούρσα αποκλεισμού – Χρήστος Βολικάκης
  • Όμνιουμ ανδρών: Αγώνας πόντων – Χρήστος Βολικάκης

ΠΑΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 05:00 – 07:30

  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Φάση των 16 – Μαρία Πρεβολαράκη
  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Προημιτελική φάση – Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 12:15 – 16:00

  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Ημιτελικοί – Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 23.30 – 04.00

  • 50 χιλιόμετρα βάδην ανδρών – Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ

Διάρκεια αγώνων: 10:30 – 12.15

  • 20 χιλιόμετρα βάδην γυναικών – Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, Παναγιώτα Τσινοπούλου, Κυριακή Φιλτισάκου

Διάρκεια αγώνων: 13:50 – 18:55

  • 400μ. γυναικών: Τελικός – Ειρήνη Βασιλείου (εφόσον προκριθεί)

ΠΑΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 05:00 – 07:30

  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Ρεπεσάζ – Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Φάση των 16 – Γιώργος Πιλίδης
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Προημιτελική φάση – Γιώργος Πιλίδης (αν προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 12:15 – 16:00

  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Ρεπεσάζ
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Ημιτελικοί – Γιώργος Πιλίδης (αν προκριθεί)
  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Μικρός τελικός – Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)
  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Τελικός – Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 – 14:35

  • Ομαδικό: Τεχνικό πρόγραμμα – Εθνική ομάδα

Σάββατο 7 Αυγούστου

ΠΑΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 12:45 – 16:00

  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Ρεπεσάζ
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Μικρός τελικός – Γιώργος Πιλίδης (αν προκριθεί)
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Τελικός – Γιώργος Πιλίδης (αν προκριθεί)

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 – 15:15

  • Ομαδικό: Ελεύθερο πρόγραμμα – Εθνική ομάδα

sport24.gr

Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις