Έκανε …πάρτι η Λαμία

Πιο εύκολα απ’ ότι περίμενε, η Λαμία έφτασε στη νίκη κόντρα στα Χανιά με 3-0. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και τελείωσαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Όλα άρχισαν στο 15′, όταν ο διαιτητής έδωσε πέναλτι σε χέρι του Διαμαντόπουλου, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Πίντο για το 1-0 στο 16′. Αυτό το γκολ αρκούσε στους γηπεδούχους για να έχουν τον έλεγχο του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να ανεβαίνουν και να πιέζουν στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Τελικά με την έναρξη της επανάληψης, η Λαμία έφτασε στο 2-0. Σουτ του Καραγιάννη στο δοκάρι, η μπάλα επέστρεψε στον ίδιο ο οποίος με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 53′. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 77′ ο Καραλής, που σκόραρε δύο λεπτά μετά την είσοδό του στην αναμέτρησης με δυνατό σουτ, χαρίζοντας το τρίποντο στην ομάδα της Φθιώτιδας