![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Δίκαιη χαρακτήρισε τη νίκη του Ρήγα Φεραίου ο Μάκης Ζαχαρόπουλος. Ο τεχνικός του Οπούντιου μετά την εντός έδρας ήττα της ομάδας του με 2-0 από τον Ρήγα στάθηκε στην κακή εμφάνιση των ποδοσφαιριστών του, ενώ για τους διαιτητές τόνισε πως πρέπει να σφυρίζουν αυτό που βλέπουν. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Μάκη Ζαχαρόπουλου:
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
«Η νίκη του Ρήγα Φεραίου ήταν δίκαιη. Εμείς δεν δικαιούμασταν να πάρουμε κάτι παραπάνω από αυτό το παιχνίδι, αλλά οι διαιτητές οφείλουν να σφυρίζουν αυτό που βλέπουν. Η φετινή χρονιά έχει πάει πάρα πολύ στραβά για εμάς. Είμαι απογοητευμένος από την εμφάνιση μας. Η ήττα είναι μέσα στο πρόγραμμα, αλλά η σημερινή ήττα ήταν με κατεβασμένα τα χέρια και με απογοήτευσε. Δεν είδα σήμερα τίποτα από αυτά που μπορεί να κάνει η ομάδα μας. Η εμφάνιση μας ήταν οικτρή. Αν κερδίζαμε θα είχαμε κάποιες ελπίδες να παλέψουμε για την παραμονή μας στην κατηγορία. Μαθηματικά μπορούμε να ελπίζουμε, αλλά όχι με παρόμοιες εμφανίσεις».
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις