Νίκησε με 1-0 ο Βόλος σε φιλικό τον Παναιτωλικό

Ο Βόλος επικράτησε με 1-0 επί του Παναιτωλικού σε φιλικό, το οποίο διεξήχθη χθες στο ΔΑΚ Λαμίας. Οι «κυανέρυθροι» ήταν καλύτεροι και κέρδισαν χάρη σ’ ένα πολύ όμορφο γκολ του Ρομέρο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Είχε προηγηθεί εκτέλεση φάουλ του Φεράρι, με τους αμυνόμενους να αποκρούουν προσωρινά. Η μπάλα έφτασε στον Ουρουγουανό, ο οποίος πιεζόμενος εξαπέλυσε βολέ, το οποίο κατέληξε στο αριστερό «παραθυράκι» της εστίας του Μελίσσα.

Ο ίδιος παίκτης είχε μια κεφαλιά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι στο 17’, ενώ τεράστια ευκαιρία απώλεσε ο Ροσέρο στο 93’. Ο Κολομβιανός δέχθηκε ωραία πάσα από τον Βοϊτκόφσκι, αλλά το πλασέ του μπλόκαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Από την άλλη πλευρά ο Παναιτωλικός απείλησε στο 69’, όταν ο Παπαδόπουλος απέκρουσε εντυπωσιακά απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μελίσσας (60’ Ροντρίγκες), Λούι (60’ Μπελεβώνης Στ.), Βργκοτς (72’ Σκιαδάς), Κορνέλιους (60’ Μαλής), Περέιρα (60’ Ντουάρτε), Μπαρμπόσα (72’ Καββαδίας), Ντίας (72’ Φυτόπουλος), Μπελεβώνης Χρ. (46’ Τσιγγάρας), Χουχούμης (87’ Σκόνδρας), Καρέλης, Βέργος (60’ Μεντόσα).

ΒΟΛΟΣ: Κλέιμαν (60’ Παπαδόπουλος), Πουρίτα (57’ Κούζντρα), Φεράρι, Ρομέρο, Γκιουλέν (74’ Λογαράς), Τσοκάνης (74’ Μεταξάς), Μπαριέντος (74’ Βοϊτκόφσκι), Ρεγκατίν (57’ Ροσέρο), Φερνάντες (46’ Μπαρτόλο), Ορόζ (46’ Νίνης), Φαν Βέερτ (66’ Τερεζίου).