27.000 ευρώ διεκδικεί νομικά ο Δημήτρης Ταΐρης από την Καλαμάτα καταθέτοντας προσφυγή στο αρμόδιο αθλητικό δικαστήριο. Ο έμπειρος πορτιέρε υποστηρίζει πως του οφείλονται μισθοί, δόσεις συμβολαίου, πριμ συμμετοχών, πριμ ανόδου και πριμ διατήρησης μηδέν παθητικού!
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Όπως αναφέρει το άρθρο του FL news: Προσφυγή κατά της Καλαμάτας κατέθεσε ο Δημήτρης Ταΐρης. O 31 ετών τερματοφύλακας διεκδικεί ένα ποσό που ανέρχεται στις 27.000 ευρώ.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Εκτός από μισθούς και δόσεις, ο Ταΐρης ζητά με την προσφυγή του πριμ ανόδου 3.000 ευρώ, μπόνους συμμετοχών 5.000 ευρώ, 1.500 ευρώ πριμ νικών και 4.550 ευρώ που αντιστοιχεί σε πριμ διατήρησης μηδέν παθητικού”.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις