Ο Πύρασος επικράτησε με 3-1 της Αγίας Άννας σε φιλικό

Δυνατό φιλικό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Olimpico Sport Club, την έδρα της Αγίας Άννας, η οποία αντιμετώπισε τον Πύρασο, που ήταν και ο νικητής με σκορ 1-3.
Ο Πύρασος άνοιξε το σκορ στο 24’ με κεφαλιά του Αραπίτσα. Στο 33’ ο Ζάχος με πλασέ έγραψε το 0-2.
Στο 42’ η Αγία Άννα κέρδισε πέναλτι και ο Τζοβάρας ευστόχησε, μειώνοντας σε 1-2. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δόθηκε πέναλτι και στον Πύρασο, με τον Αγιασιώτη να το αξιοποιεί και να διαμορφώνει το 1-3.
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Γρηγοριάδης, Πατσής, Ζαρίφης, Χατζητρακόσιας, Καλαμίδας, Πετράκος, Τσέλιος, Σ. Τσιουρέλης, Σέττος Νιαώτης, Τζοβάρας. Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Χατζημητροφάνης, Στεργίου, Σιώμος, Φαγέ, Στεργιόπουλος, Κακάλιας, Οικονόμου, Τσελεπής, Σφάκας, Γιαννούχος.
ΠΥΡΑΣΟΣ: Κεφαλάς, Φλώρος, Παπαδογεώργος, Μιχόπουλος, Παπαδόπουλος, Οικονόμου, Αγιασιώτης, Κατής, Καραγιώργος, Ζάχος, Αραπίτσας. Αλλαγή στα πρώτα λεπτά του αγώνα μπήκε ο Ζητούδης και στο β’ ημίχρονο οι: Μπασδάνης, Αλμασίδης, Θεοδωρόπουλος, Τάσος, Θ. Γκαραβέλας, Γ. Γκαραβέλας, Γκόβαρης, Ερρινάκης, Μπούτλας, Γάτος.