Ορισμός “πρόκληση” Μελτζανίδη στο Νίκη – Εργοτέλης

Μοιράσου το άρθρο
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ οι διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις της 4ης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας, την Τετάρτη 6/10.

Τον αγώνα Νίκη Βόλου-Εργοτέλης θα διευθύνει ο κ. Μελτζανίδης από την Ημαθία, ενώ το παιχνίδι Κοζάνη-ΑΟΑΝ ο κ. Τακίδης από το Κιλκίς.

Προκλητικός ο ορισμός του Μελτζανίδη σε αγώνα της Νίκης Βόλου καθώς είναι πολύ φρέσκα για να ξεχαστούν τα σφυρίγματα του Ημαθιώτη ρέφερι στο περσινό ματς με τον Ασπρόπυργο στη Νεάπολη. Στο ρεπορτάζ του αγώνα είχε γραφτεί χαρακτηριστικά:

“Η Νίκη Βόλου ξέσπασε στον Ασπρόπυργο κερδίζοντάς τον με σκορ 6-1. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν στο παιχνίδι μέχρι το 37′ χάρη σε μοναδική έμπνευση του Γιώργου Μελτζανίδη στο 22′ να δώσει ανύπαρκτο πέναλτι, στον ανύπαρκτο μέχρι εκείνη την ώρα Ασπρόπυργο”.

Να προστεθεί πως στη φάση του ανύπαρκτου πέναλτι για τον Ασπρόπυργο ο κ. Μελτζανίδης είχε κιτρινίσει τους Μπαλάφας και Τσιμπούκα συμπλήρωνοντας τέσσερις κίτρινες, χάνοντας ένα από τα υπολειπόμενα κρίσιμα ματς της ομάδας τους.

Αναλυτικά όλοι οι ορισμοί:

Τετάρτη 6/10 

16:00

Παναχαϊκή-Αιγάλεω
Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατ. Αττικής)
Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Δέτση (Αθηνών)
4ος: Ρηγόπουλος (Ηλείας)
Παρατηρητής: Μαζαράκης (Κεφαλληνίας)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αλμωπός Αριδαίας
Διαιτητής: Τάσσης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Νταβέλα, Τοροσιάδης (Μακεδονίας)
4ος: Μπούμπας (Ηπείρου)
Παρατηρητής: Λιόλιος (Λάρισας)

Προοδευτική-Ξάνθη
Διαιτητής: Τσουκαλάς (Αθηνών)
Βοηθοί: Τσουκαλίδης (Αθηνών), Πριόνας (Εύβοιας)
4ος: Μαχαίρας (Πειραιάς)
Παρατηρητής: Μπέρσης (Αρκαδίας)

Νίκη Βόλου-Εργοτέλης
Διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Χριστοδούλου (Ημαθίας), Βρούζος (Πιερίας)
4ος: Μέγας (Πιερίας)
Παρατηρητής: Κοφίτσας (Καρδίτσας)

ΦΣ Κοζάνη-Άγιος Νικόλαος
Διαιτητής: Τακίδης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Μάνασης (Τρικάλων)
4ος: Λεωνίδας (Τρικάλων)
Παρατηρητής: Λιαχούδης (Μακεδονίας)

ΑΟ Υπάτου-Τρίκαλα
Διαιτητής: Αλάμπεης (Αθηνών)
Βοηθοί: Πάγκαλος, Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)
4ος: Νικολάου (Αθηνών)
Παρατηρητής: Μαργαρίτη (Εύβοιας)

Πανσερραϊκός-Ηρακλής
Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)
Βοηθοί: Μπαλιάκας, Πραχάλης (Κοζάνης)
4ος: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)
Παρατηρητής: Τεβεκέλης (Μακεδόνιας)

Λεβαδειακός-Καλαμάτα
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Κωνστάντιος (Εύβοιας), Ζήρδας (Αθηνών)
4ος: Λάμπρου (Εύβοιας)
Παρατηρητής: Κουζάκης (Θεσσαλίας)

15:00

Διαγόρας-ΑΕΛ
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Φίλος, Δελλής (Βοιωτίας)
4ος: Ψύχουλας (Βοιωτίας)
Παρατηρητής: Γιαννουγλίδης (Αθηνών)

Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις