Οδυνηρή ήττα για την Ανάληψη, 62-78 από τον Γ.Σ. Αλμυρού

Την ήττα με σκορ 62-78 γνώρισε η Ανάληψη στο κλειστό γυμναστήριο του ΕΑΚ στο Βόλο από τον Γ.Σ. Αλμυρού στο τοπικό ντέρμπι της Α1 ΕΣΚΑΘ. Η ομάδα του Γιώργου Βλιώρα, αν και είχε εντυπωσιακό ξεκίνημα και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 36-17, πλήρωσε ακριβά το τραγικό τρίτο δεκάλεπτο, όπου οι Αλμυριώτες μ’ ενα καταπληκτικο σερί 38-10, όχι μόνο κάλυψαν τη διαφορά, αλλά έθεσαν τις βάσεις για έναν θρίαμβο και μάλιστα με διαφορά 16 πόντων. Ο Παπούλιας ήταν στην κυριολεξία ασταμάτητος και με…

…άξιους συμπαραστάτες τους Θέο και Μητρουλά οδήγησαν τον Αλμυρό στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.

Η Ανάληψη στο β’ ημίχρονο ήταν απογοητευτική, αφού δέχτηκε 61 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 20-8, 36-17, 46-55, 62-78

Γ.Σ. Αλμυρού: (Γκουγκουτούδης) Μαμούρας Θ. 1, Καραψιάς, Παπούλιας 32, Κοντοστάθης 7, Συνάζος 8, Μαμούρας Π., Αναγνωστόπουλος 5, Θέος 11, Θεοδώρου 2, Μπάρδας, Μήτρουλας 13.