«Τεσσάρα» στη Δήμητρα ο Αίαντας

Νίκη με ευρύ σκορ πέτυχε ο Αίαντας Σούρπης, ο οποίος επικράτησε εντός έδρας της Δήμητρας Ευξεινούπολης με 4-0 για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΘ. Περίπου δέκα λεπτά από την έναρξη της αναμέτρησης το πέναλτι του Σιαμέτη απέκρουσε ο Λαγός. Στο 17΄ ο Κωστούλας άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Ο Κατσιαβριάς έκανε το 2-0 λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ο ίδιος παίκτης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0 στο 52΄. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 89΄ ο Σκούρας.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ: Λαγός, Παπανικολόπουλος, Μπούρας (82΄ Κεπεσίδης), Καλοδήμος, Κωστούλας, Γρούνας (77΄ Σκούρας), Χουλιαράς, Μπιρτσάι, Μαρμαγκιόλης (52΄ Κουτσανίτης), Κωστούλας, Κατσαβριάς
ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ: Σαρρής, Τσέργας, Μαντάρας, Παυλίδης (77΄ Τσιάτσιος), Βογιατζής, Ποζιόπουλος, Σιαμέτης, Γκάμπας Δ., Γκάμπας Χρ., Κόκκαλης (77΄ Επίσκοπος), Αντωνιάδης (62΄ Πιπινής)