Νίκη για Πρωτεσίλαο στον Πλάτανο, 4-2 τους Μυρμιδόνες

Εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Πρωτεσίλαος με 4-2 στην έδρα των Μυρμιδόνων για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΘ. Ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 4΄. Έξι λεπτά αργότερα ο Σούσκο διπλασίασε τα τέρματα του Πρωτεσίλαου. Στο 51΄ ο Παπαδόπουλος ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0, ενώ με μακρινό σουτ ο ίδιος παίκτης έκανε το 4-0. Οκτώ λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης, ο Μάντζαρης Ευστ. μείωσε σε 4-1 με πέναλτι. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Χατζέλας με τον ίδιο τρόπο.

ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ: Τσιώτρας, Ακριβός (76΄ Πέτοβα), Κατσιαβριάς, Κοντοβάς, Βέργας (51΄ Μπούρχας Π.), Νικηφοράκης, Μπούρχας Δ., Χατζέλας, Μάντζαρης Ευστ., Ζαφειρίου, Μάντζαρης Ν. (71΄ Ξαφάς)
ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ: Τίτας, Χασιώτης, Μπαράκου (50΄ Λεϊμονής), Μιχόπουλος, Σιαμανίκος, Κόρκος Κ., Σούσκο (63΄ Μουσάκου), Χριστέλος, Παπαδόπουλος (71΄ Τσουβαλιάς), Παναγιώτου Γ., Τσιλαφάκης