Φοβερό ματς και ήττα του Γ.Σ.Βόλου στην παράταση από την ΑΕΛ (78-72)

Σε ένα τρομερό παιχνίδι που κράτησε την αγωνία μέχρι το τέλος, η ΑΕΛ επικράτησε με σκορ 78-72 (68-68 κ.α.) τον Γ.Σ.Βόλου στην παράταση, με την ομάδα των Σακάρη – Αμδίτη να συνεχίζει αήττητη κάνοντας την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή μέχρι το τέλος με τις ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ και την ομάδα του Γ.Σ.Βόλου να καταφέρνει να πάει το παιχνίδι στην παράταση με μεγάλο τρίποντο του Μαστέλλου δευτερόλεπτα πριν τη λήξη. Στην παράταση μίλησε η εμπειρία των παικτών της ΑΕΛ, καθώς με 8 πόντους του Γκανέτσα , που πήρε στις πλάτες του τους γηπεδούχους και 2 του Κρικώνη , η ΑΕΛ πήρε την πολύτιμη νίκη απέναντι στους νεαρούς ταλαντούχους παίκτες του ΓΣΒόλου
Να σημειώσουμε την διακοπή του αγώνα 3,5 λεπτά πριν το τέλος , με τους διαιτητές να πηγαίνουν στα αποδυτήρια μέχρι να ηρεμήσουν οι φίλαθλοι στις εξέδρες.
Δεκάλεπτα: 16-16, 31-36, 49-50, 68-68 κ.α., 78-72 παρ.
Διαιτητές: Μαραμής, Χατζής
ΑΕΛ (Σακάρης – Αμδίτης): Ιωαννίδης, Γκουντελάκης 12, Γκανέτσας 34(1), Νασίκας, Κανάκης, Κρικώνης 15(1), Γεωργάκης 13, Θανασάρας 2, Ταμπάρης, Γκέκας, Γεωργόπουλος 2, Τασιόπουλος.
Γ.Σ.Βόλου: (Τύμπας Π. – Ντάκης Γ.) Χροναίος 22(4), Καραφέρης, Κατσικάρης, Γαλάτος, Χατζόπουλος 9, Μαναρίδης, Γιαννιώτης 5(1), Νικολαϊδής, Μαστέλος 8(2), Κυριαζής 3, Τσίρος 25(4).
πηγή: billKara66.blogspot.com