Από τεσσάρα σε τεσσάρα ο Πύρασος – Δεν μπόρεσε να αντισταθεί ο Πρωτεσίλαος (30+ photos)

Επίδειξη δύναμης έκανε ο Πύρασος κερδίζοντας 4-0 και τον Πρωτεσίλαο, στο «Π. Μαγουλάς».

Το σκορ άνοιξε στο 25’ ο Βλάχος ενώ το 2-0 «έγραψε» ο Μιχαλόπουλος δέκα λεπτά αργότερα.

Ο ίδιος παίκτης πέτυχε και τρίτο γκολ για τον Πύρασο, λίγα λεπτά μετά την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Καραγεώργος με πλασέ στο 72’. Λίγα λεπτά νωρίτερα ο Αγιασιώτης σημάδεψε το αριστερό δοκάρι του Κεφαλά χάνοντας την ευκαιρία να χριστεί σκόρερ.

Οι συνθέσεις:

Πύρασος: Κεφαλάς, Μιχόπουλος, Παπαδόπουλος, Παπαδογιώργος (60’ Ρακής), Μπούτλας, Αραπίτσας, Αγιασιώτης (70’ Ζενούνης), Βλάχος (75’ Καραγιώργος), Οικονόμου (60’ Κατής), Ζάχος (75’ Γάτος), Δημητριάδης.

Πρωτεσίλαος: Σκούρας, Τσαούσης, Λάμπος (70’ Αλντίν), Λεϊμονής, Νικογιάννης (80’ Χριστοδούλου), Θ. Κόρκος (46’ Αλαμάνης), Σούδης, Μάρ. Μάνος, Κ. Κόρκος, Αλαμάνης (65’ Κλίντον), Παπαδόπουλος.