Εκπληκτικός ο Ολυμπιακός Β., συνέτριψε 83-52 τους Τιτάνες Παλαμά (photos)

Κάνοντας εκπληκτική εμφάνιση ο Ολυμπιακός Βόλου, συνέτριψε με 83-52 του Τιτάνες Παλαμά για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Β’ Εθνικής και γνώρισε την αποθέωση από τους φιλάθλους του που έσπευσαν στο κλειστό γυμναστήριο του ΕΑΚ να του συμπαρασταθούν.

Οι “ερυθρόλευκοι”, μετά το πρώτο 10λεπτο, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Παρασκευά, απέκτησαν τον απόλυτο έλεγχο και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλό τους. Ειδικά στο β’ ημίχρονο, μετέτρεψαν την αναμέτρηση σε …υγιεινό περίπατο, αποδίδοντας πολύ καλό μπάσκετ. Δεν υπάρχει παίκτης των γηπεδούχων που να υστέρησε, ενώ από τους φιλοξενούμενους, ξεχώρισε ο Τσούμας.

Δεκάλεπτα: 18-19, 38-28, 62-45, 83-52

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βλιώρας): Αγκρής, Νίκολης, Γκοντόπουλος 13 (1), Ίλτσογλου 10 (2), Αναγνωστόπουλος 13 (3), Καραμήτσος 11, Ευαγγελινός, Σταθούρος 5, Σιμάκης, 11 (1), Παρασκευάς 20.

ΤΙΤΑΝΕΣ (Χατζιάρας): Γ. Τσούμας 3 (1), Μάνος 6 (2), Καραδήμας 8 (1), Ξένος 7 (1), Σ. Τσούμας 15, Φαλιάκης 3 (1), Μανδαλάκης 2, Μούμογλου 6 (1), Αρχοντούλης, Βλάχος 2.