Ήττα για τις γυναίκες της Αργούς από τον Ηρακλή Γέφυρας (αποτελέσματα – βαθμολογία)

ΗΤΤΑ  ΠΑΡΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ  ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΗΣ ΑΡΓΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΓΕΦΥΡΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Με αρκετά βελτιωμένο πρόσωπο σε σχέση  τα δύο προηγούμενα παιχνίδια της, παρουσιάστηκε χθες η γυναικεία  ομάδα της ΑΡΓΟΥΣ  απέναντι στον ΗΡΑΚΛΗ ΓΕΦΥΡΑΣ, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 εθνικής κατηγορίας. Οι κυανέρυθρες μπήκαν πολύ αποφασιστικά στο ματς  και κατάφεραν να κυριαρχήσουν στο 1ο σετ με το πολύ καλό μπλοκ που έπαιξαν. Στη συνέχεια όμως οι Θεσσαλονικιές με πολύ ισχυρό σέρβις έδειξαν την αντίδρασή τους  και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα. Στο 3ο  και το 4ο σετ  η ΑΡΓΩ πάλεψε πάρα πολύ, αλλά το άγχος και η απειρία δεν της επέτρεψαν κάτι  καλύτερο,  αφού ορισμένα λάθη κυρίως στην υποδοχή την ανάγκασαν να βρίσκεται πίσω στο σκορ και να «κυνηγάει»  την αντίπαλό της.

Ο Βαγγέλης Σταθόπουλος δήλωσε: “ είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα σαφώς πιο έμπειρη  απο μας . Παίζουμε κατά διαστήματα πολύ καλό βόλεϊ, αλλά μας λείπει η συνέχεια κι αυτός είναι ο λόγος  που δεν έχουμε πάρει ακόμη κάποιο θετικό αποτέλεσμα. Ο δρόμος είναι μακρύς ακόμα , θα κάνουμε την προσπάθειά  μας και στο τέλος θα κάνουμε λογαριασμό. Έχουμε στόχο να είμαστε εδώ και του χρόνου και να προσφέρουμε αυτό το όμορφο θέαμα στο βολιώτικο φίλαθλο κοινό».

ΑΣ ΑΡΓΩ ευχαριστεί θερμά τη Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων του Βασίλη Ηλιόπουλου, για την υγειονομική κάλυψη του αγώνα και το φίλαθλο κοινό που παραβρέθηκε στο γήπεδο που στήριξε την ομάδα, αλλά είχε την ευκαιρία να απολαύσει όμορφο θέαμα.

Τα σετ: 25-18, 16-25, 22-25, 19-25

Τον αγώνα διαιτήτευσαν,  ο κύριος Παρασκευάς Θεόδωρος με τις κυρίες Σκορδαρά Α και Μανουσογεωργάκη Α.

ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ: (Σταθόπουλος, Γεωργουλάς, Φουρκιώτης) Κασιούρα Β (10π),Κασιούρα Χ (2π),Στύλα Στ (2π), Γιαλόγλου Ν, Πόλη Β(6π), Prokudina Polina (23π), Αγγέλη Μαρ (2π), Νικολάου Έιρ (1π),Παπαθανασίου Σ, Πώπου Ε, Αρέστη Χρ, Γερολυμάτου Ε (10π), Παπαμίχου Δ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΦΥΡΑΣ: (Οικονομίδης) Αλατζίδου Ε,Βεζυργιαννίδου Α, Αραπάκη Γ, Κοντογιάννογλου,Νίκογλου Θ , Βουζά Μ,Λακκιώτη Π, Κουμπαρά Μ,Τζινλή Α, Δήμου Α, Παπαθεοδώρου Ε, Σιορέντα Ε, Μητροπούλου Θ

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Ε.Α. Λαρίσης – Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας 1-3 (17-25, 25-20, 15-25, 20-25)

Α.Σ. Αργώ Βόλου – Π.Ο.Γ. Ηρακλής 1-3 (25-18, 16-25, 22-25, 19-25)

Α.Σ. Γιάννενα – Ε.Ο. Σταυρούπολης 3-1 (16-25, 25-16, 25-17, 25-16)

Α.Σ. Ασκληπιός Τρικάλων – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (17-25, 24-26, 12-25)