Ασταμάτητοι οι Νέοι Αθλητές Νίκης, 3-0 τη Μακρινίτσα

Εύκολη επικράτηση για τους Νέους Αθλητές Νίκης Βόλου, οι οποίοι κέρδισαν εντός έδρας με 3-0 τη Μακρινίτσα για τη 12η αγωνιστική της Β΄ ΕΠΣΘ. Oι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με κοντινό πλασέ του Μπακογιάννη στο 32΄, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Γκλαβίνης με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα των «κυανόλευκων». Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Χρηστίδης στο 80΄.

ΝΕΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ: Ράπτης, Χάνος, Τσαπέρος, Σφονδυλιάς, Δημουλάς, Χαλκίδης, Μπακογιάννης (62΄ Χρηστίδης), Κουτσούκης, Γκλαβίνης, Τσιανάκας (77΄ Φλώρος), Δαμάσκος (46΄ Σιώμος)
ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ: Κωνσταντίνου, Μυλωνάς (77΄ Δημητρόπουλος), Φράγκος (62΄ Παπακώστας), Δαμάσκος, Σαρακατσάνος, Κωνσταντινίδης, Κανάβας, Μπίλο, Σαραφίδης, Κοντορίζος, Κουτσαρνάκης (67΄ Ντελάκος)