Εντός έδρας νίκη για Εθνικό, 3-1 τον Άνθιμο

Νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Εθνικός, επικρατώντας με 3-1 του Άνθιμου Γαζή για τη 12η αγωνιστική της Β΄ ΕΠΣΘ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με πλασέ του Θεοδώρου, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Παλάντζα στο 21΄. Ο Εθνικός πήρε προβάδισμα για πρώτη φορά στον αγώνα με σουτ του Περεντίδη στο 36, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Παλάσης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Αράπης, Τόντας (90΄ Τσαμπάσης), Σκοτεινιώτης, Μουτσινάς, Μπάντης, Συμεωνίδης, Παλάντζας, Μωραΐτης, Κοθόνας, Παλάσης, Περεντίδης
ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ: Γκούρης, Καρασώτος (41΄ Αλεξίου), Κωστάκης (61΄ Ψαθάς), Μυλωνάς, Τσεπάνης, Περατζάκης, Μάργαρης, Λάσκος (66΄ Σιδηρόπουλος), Θεοδώρου, Κατσαρός, Δημόπουλος