«Έβρεξε» γκολ στο ΑΕ 2002 – Δάφνη

Νίκη με το «αγγλικό» 4-3 πέτυχε η Δάφνη στην έδρα της ΑΕ 2002 για τη 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΘ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σατελιάν στο 19΄, ενώ ο Στουμποβίκος έφερε το παιχνίδι στα ίσα με πλασέ στο 29΄. Τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Γιούργας έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Δάφνη, ενώ ο ίδιος παίκτης με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού έγραψε το 3-1. Αντίθετα, η ΑΕ 2002 με τους Παπαϊωάνου και Στουμποβίκο κατάφερε να ισοφαρίσει. Το τελικό 4-3 για τη Δάφνη διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Τσατσαρώνης.

ΑΕ 2002: Μητράκος, Σφέτσος (82΄ Κουβαράς), Στόικος, Παπαϊωάννου Χ., Σταθόπουλος, Βέργος, Στουμποβίκος, Βούλγαρης (77΄ Λάμπρου), Τζοβάρας, Μπένκα (57΄ Φιλίππου), Παρίσης
ΔΑΦΝΗ: Μπαρτζώκας, Τσαντόπουλος (57΄ Γκιάστας), Νικηφοράκης, Αβλουγιάρης, Χιώτης, Τζόντζορας, Δεμίρης, Λούκας, Γιούργας (75΄ Ευαγγελός), Σατελιάν, Σαμέτης (72΄ Τσατσαρώνης)